„Není to moc dobrý nápad. Všichni kolegové chtějí valorizovat, ale máme program a koaliční smlouvu. Jsme noví. Nejdříve bychom měli ukázat, kde budeme šetřit. Musíme nejprve udělat inventuru," odůvodnil Babiš svůj postoj během své návštěvy Bratislavy.
Předseda policejních odborů Štěpánek ale s takovými slovy nesouhlasí. Policejní odbory podle něj s požadavky na zvýšení současné úrovně oslovily politické strany už před volbami a mají příslib od sociální demokracie i od KDU-ČSL, tedy dvou ze tří koaličních stran. „Jednal jsem i s panem premiérem Sobotkou a ten mi říkal, že příslib trvá," zdůraznil.
„Nejde nám o zvýšení platů, ale o návrat před rok 2010, kdy byl o deset procent snížen základní tarif. Mělo to být jenom na tři roky. Takže nejde o přidání, ale jenom o vrácení toho, o co příslušníci policie přišli," dodal.
Brání se i hasiči a učitelé
Současná situace má podle jeho názoru negativní dopad zejména na policisty v nižších platových třídách, kteří berou základní plat okolo dvanácti nebo třinácti tisíc čistého, což mohou dostat i v jiném zaměstnání.
Vyšší platy však požadují nejenom policisté, ale i hasiči a učitelé. „Máme domluvená jednání, takže jsem té zprávě vůbec nevěnoval pozornost. Není to pro mě relevantní informace," sdělil předseda Odborového svazu hasičů Zdeněk Jindřich Oberreiter. „Jeho slova doplnil předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství František Dobšík: „My osobně jsme domluveni s panem ministrem, že se to připravovat bude.“ Navíc prý v koaliční smlouvě je uvedeno, že pokud bude ekonomika růst, tak školští pracovníci dostanou přidáno.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem