Řešení spatřuje v návratu ke kořenům, které vždy ztělesňoval Václav Klaus. „Dnešní situace je pro ODS daleko jednodušší. Přes výrazný pokles preferencí je třeba se bez obav, ale o to razantněji, vrátit k programu, kterým ODS vždy oslovila své voliče. Není složitý, jen je třeba na něm již trvat a neuhnout. Je to základ, který již kdysi říkal pan prezident Václav Klaus, a který je i po letech stále aktuální."
Velké strany vydírají ty malé. Může za to Ústavní soud
A co to je? „Malý stát, nízké daně, odpovědnost každého jedince, adresná sociální politika. Pro mnohé, díky častému opakování, jen fráze, ale pro všechny by to měl být cíl. Netřeba se hlasitě vymezovat proti hlasům, které slýcháme od představitelů TOP 09. Je třeba se jen vrátit k tomu, co strana s historií ODS již má a dát tomu prostor. Práce celé členské základny, jednotlivých členů ODS, kteří mají důvěru svých voličů, je k dispozici a je to deviza, kterou žádná ze stran nemá v takové míře jako ODS. Využijme toho, pracujme a nechme ostatní strany, ať si o nás v tuto chvíli říkají, co chtějí," říká Gabriel.
Senátor za ODS Tomáš Jirsa upozorňuje na to, že k ústupkům velké strany nutí malí koaliční partneři. Do důsledku vzato za to nese odpovědnost Ústavní soud, který v roce 2000 zrušil parlamentní novelu, jež posilovala vítěze voleb. „Od té doby Česká republika zažívá permanentní vládní krize, resp. vládne se ve stojedničkových koalicích, které ke vzniku krize přímo vybízejí. A malí koaliční partneři vítěze voleb vydírají.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: lze