„Cítím se být obětí justičního omylu,“ říká středočeský poslanec. Z toho prý pramení i jeho neochota vzdát se poslaneckého mandátu. Pořád věří, že spravedlnost ještě promluví. Proto chce využít všechny možnosti, které ještě přicházejí v úvahu. „Nebyly to spravedlivé procesy, k mnoha důkazům obhajoby nebylo přihlíženo,“ říká pro MF DNES o svém soudu. A vše korunuje prohlášením: „Vypadá to, jako kdyby mi někdo přál, abych špatně dopadl.“
Přesto pořád doufá, že do vězení nebude muset nastoupit. „To, čím se chci teď zabývat, je spíše můj boj za zvrácení těch hrozných rozsudků,“ plánuje. Přesto se chce věnovat i poslanecké práci. Do sněmovny by rád docházel i v případě, že by musel nastoupit do vězení. „Pokud by to šlo, tak ano. Ale to musí posoudit právníci, jestli je to možné,“ říká.
Ke své kauze přispěl i originální státoprávní úvahou, podle které nemají soudci co zasahovat do jeho poslancování. „Jednotlivé moci musí být odděleny,“ vysvětluje. „Moc soudní, podle níž patřím do vězení, by neměla ovlivňovat mandát, který jsem dostal ve volbách od občanů,“ myslí si. Právě proto prý Ústava říká, že odsouzenému poslanci mandát nezaniká.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav