Podle herce Mádla lidé neumějí hledat informace. A potom vyhrávají volby lháři

07.02.2013 19:26 | Zprávy

Příští prezident? Podle herce Jiřího Mádla by to mohl být ekonom Tomáš Sedláček. V diskusi pořádané serverem iDnes.cz se rozpovídal o proběhlých prezidentských volbách a o tom, že si lidé neumějí vyhledat informace. A díky tomu pak prý volby vyhrávají ti, kteří dovedou lhát.

Podle herce Mádla lidé neumějí hledat informace. A potom vyhrávají volby lháři
Foto: Facebook
Popisek: Probud´ spícího knížete

„On je problém i na straně těch voličů nebo veřejnosti,“ vysvětloval v diskusi Jiří Mádl. Podle něj si lidé neumějí vyhledávat informace a podporoval by případnou mediální výchovu nejen pro nejmladší. „Kdyby si ti lidé uměli vyhledávat informace, nemohl by vyhrát někdo, kdo prokazatelně lže,“ pustil se i do nedávných prezidentských voleb.

Mádl se do politiky zapojil videem Přemluv bábu, kdy vyzýval spolu s Marthou Issovou, aby mladí nevolili levici. „Já jsem rozhodně neplánoval se nějak politicky angažovat,“ vzpomíná na své začátky. Původně si ho prý sami novináři vybrali jako jakéhosi mluvčího mladé generace – a z toho politická angažovanost vyplynula.

Nyní před volbami prý dostal od několika kandidátů nabídku, zda by nevystoupil na jejich mítincích, všechny ale odmítl. „Teď kolem té prezidentské kampaně i zaznělo, že by se dalo uvažovat o nějakém finančním plnění,“ doplnil herec. Svoji „cenu“ ale prý nezná, nedozvěděl se ji.

V diskusi se vyjádřil proti Miloši Zemanovi, uvedl ale i jméno, které by si na Hradě dokázal představit příště. „Mám takovou osobnost, kterou vnímám velmi pozitivně,“ prohlásil nejprve tajemně a dodal jméno: Tomáš Sedláček. Jeho i navíc považuje za jakéhosi svého opinion leadera, tedy názorového vůdce.

Vzápětí na podobnou otázku odpovídal i poslanec a dříve hokejista Jiří Šlégr. Čí názory si bere k srdci? „On mi je ten Jiří Paroubek pořád předhazován,“ řekl s úsměvem. „Je pravda, že já ho následuju, ale při těch rozhodováních používám vlastní hlavu,“ ujišťoval.

To podnikatel Stanislav Bernard má také své „favority“, jejichž názory sleduje, ovšem podle jeho slov nedělají v politice. Když s ním ale někdo například ve firmě nesouhlasí, bere to s klidem a je rád, že se jeho zaměstnanci vyjádří – ve firmě prý prosazuje otevřenost. Sám také dává najevo své názory, hlavně pomocí billboardů či Nadačním fondem proti korupci, který založil s Karlem Janečkem a Janem Krausem.

„Část lidí vám tleská. Přináší to ale i to riziko, že část lidí od vás odejde,“ popisoval Bernard. „Nežiju jen proto, abych dělal byznys a vydělával peníze,“ vysvětloval však svůj pohled na svět. Zároveň připustil, že během či těsně po nějaké své kampani dostává desítky e-mailů, kde mu naštvaní pisatelé píší, že kvůli jeho názorům přestávají kupovat i jeho pivo.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…