V rozhovoru pro Právo mimo jiné popisuje, jak se snaží čelit únikům informací z policejních spisů, které mohou ohrozit vyšetřování. „Pokud se něco takového objeví, tak se to snažím řešit poměrně zásadně,“ popisuje. „Náš útvar už v letošním roce opustili tři policisté, kteří se nějakým způsobem nechovali tak, jak by se měli chovat. Další dva nebo tři policisty mám zproštěné výkonu služby,“ popisuje vrchní protikorupčník.
Dále v rozhovoru vykládal, jak jsou vyšetřovány kauzy velkých armádních zakázek, třeba Pandury nebo CASA. I tato kauza je podle něj vyšetřována tak, jak má.
Tato kauza prý byla pozitivní i v tom, že ukázala, že vyšetřovatelé nejsou ochotni podléhat politickým tlakům. Od známého telefonátu ministra financí Kalouska vyšetřovateli Mazánkovi se prý nestalo, že by nějaký politik kontaktoval policisty. Pro Martince je to pozitivní signál, že policie skutečně začíná být odtržená od politiky.
V souvislosti s vyšetřováním kauzy CASA se mluvilo rovněž o tom, že vyšetřovatel Jiří Mazánek zvažuje odchod do civilu kvůli psychickému zhroucení. Podle Martince to není pravda. „Měl infekční onemocnění, byl na neschopence, vrátil se do práce,“ popisuje. Záměr odejít do civilu prý rozhodně neměl.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav