Špiclování lidí
Oficiální verzi 11. září, jak ji podala americká administrativa nevěří předseda KSČM Vojtěch Filip. „Oficiální verzi událostí 11. září nevěřím. Kdyby to měl být útok na kapitalismus, jak bylo prezentováno, jistě by nebyly budovy téměř prázdné a nebyly by tam pouze pomocný personál. Na druhou stranu takzvané konspirační teorie trpí tím, že se jim nepodařilo prokázat svá tvrzení. Faktem ale určitě je, že americká vláda zneužila nezměrnou tragédii tisíců lidí k omezování občanských svobod a útočným válkám," řekl ParlamentnímListům.cz předseda KSČM Vojtěch Filip.
Psali jsme: Klausův Jakl se chytil s Nečasovým Jochem. Kvůli 11. září v USA
Američany naopak hájí například místopředseda sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost a místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Vidím. Ten se domnívá, že věřit konspiračním teoriím je něco jako nevěřit tomu, že se potopil Titanic a že byl zavražděn americký prezident J. F. Kennedy. Tyto spekulace podle něho popírají normalitu.
Pokud jde o omezování občanských svobod, tak to Vidím považuje ze problematické. „Vždy je potřeba vážit na lékarnických vahách mezi bezpečností a svobodou. Je potřeba být na pozoru, aby nám Velký bratr nenahlížel i pod peřinu. Ačkoli si prezidenta George W. Bushe vážím, tak si myslím, že ta křehká rovnováha byla možná vychýlena příliš na jednu stranu. I co se týče situace u nás, nejsem velkým příznivcem, aby se zvyšovala pravomoc státu špehovat občany. Na druhou stranu my jsme si tady takový teroristický útok nezažili a sami Američané musí vědět, co jsou ochotni ještě snášet," řekl ParlamentnímListům.cz Vidím.
Sledujeme téma 11. září 2001

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík