Škárka jedovatě odpověděl, když jsme se ho ptali na Peake

28.12.2012 12:44 | Zprávy

Šéfa poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů Petra Gazdíka uráží slova Karolíny Peake o tom, že by snad v parlamentu operovala nějaká „parlamentní galérka“. Takto totiž nazvala Peake své někdejší kolegy z Věcí veřejných Josefa Dobeše, Kristýnu Kočí a Jaroslava Škárku. „Já takové hodnocení zásadně odmítám,“ sdělil Gazdík ParlamentnímListům.cz. „Slova Bárty v sukních komentovat nebudu,“ uvedl krátce na to zmiňovaný Škárka.

Škárka jedovatě odpověděl, když jsme se ho ptali na Peake
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně strany LIDEM Karolina Peake

Předsedkyně strany LIDEM Karolína Peake v rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN) nepřímo urazila trio nezařazených poslanců  - Josefa Dobeše, Kristýnu Kočí a Jaroslava Škárku (všichni byli kdysi členové klubu Věcí veřejných). Nazvala je totiž „parlamentní galérkou“. Právě oni totiž prý nabízejí své hlasy na podporu Nečasovy vlády a to podle Peake není dobré.

„Pravda je, že v posledních dnech vyplavaly na povrch věci, které v mém rozhodování hrají důležitou roli. Šikuje se tady parlamentní galérka – Josef Dobeš, Kristýna Kočí, Jaroslav Škárka – a nabízí své hlasy na podporu Nečasovy vlády, což není dobré,“ uvedla Peake pro HN na dotaz, jak dlouho ještě podle jejího odhadu bude LIDEM ve vládě Petra Nečase.

„Já osobně i strana se LIDEM se cítíme premiérem podvedeni. Dokonce podvedeni na třetí,“ uvedla Peake také v rozhovoru. „Takže je lákavé prásknout dveřmi a říci: ´Tak si celou vládu strčte za klobouk´. Jenže to se možná lehce dělá ve firmě, ale když jde o správu státu, na kterém mi záleží, tak uvažuji, jestli opravdu chci, aby hlavní hybnou silou byl Josef Dobeš a jemu podobní. Cítím odpovědnost za vládu,“ dodala Peake s tím, že Josef Dobeš kvůli podpoře kabinetu oslovuje i přímo poslance z LIDEM, což ale neznamená, že k tomu má mandát od premiéra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

Plán na zrychlení Green Dealu

Vážně něco takového EK plánuje? To už úplně zešílela? A jaká je šance, že se jí to nepodaří, a je vůbec nějaká naděje, se GD podaří ještě rozumně přehodnotit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 5


Osobnost měsíce

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…