Senát opouští například jeho někdejší předseda Petr Pithart. Ten se v jednasedmdesáti letech rozhodl znovu nekandidovat. „Chtěl jsem dokázat, že z politiky se nemusí odcházet jen poražený ve volbách nebo po nějakém skandálu,“ vysvětluje. Navíc by si po 23 letech v politice prý rád věnoval rodině.
Končí i předseda senátorského klubu ODS Richard Svoboda. V Brně se umístil z deseti kandidátů až na šestém místě a i on bude muset řešit svou budoucnost. Po moravské metropoli se však již prý povídá, že nejspíš stane v čele Muzea města Brna. On sám se k tomu nechtěl příliš vyjadřovat. „Pokud Rada města Brna výběrové řízení vypíše, zvážím, zda se přihlásím,“ uvedl Svoboda, který je bývalým brněnským primátorem.
Soňa Paukrtová z Jablonce nad Nisou strávila v horní parlamentní komoře dvanáct let a nyní už svou budoucnost příliš neřeší. „Mám už důchodový věk, a tak teď nikam nespěchám,“ říká s tím, že by se teď chtěla věnovat především svým čtyřem vnoučatům.
Senátor Petr Pakosta, který se na jaře rozešel s ODS a nyní kandidoval jako nezařazený, se chce vrátit ke své původní profesi daňového poradce. „Jako daňový poradce jsem před šesti lety cítil vyhoření. Teď se k té práci zase rád vrátím,“ řekl pro Lidové noviny.
Jediným, kdo plánuje politickou budoucnost, je tak Alexander Vondra. Dosavadní litoměřický senátor skončil s heslem „odvážného chlapa“ až třetí, ovšem stále mu zůstává vládní post ministra obrany a rovněž stranické funkce.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav