Stejnou částku do svých dětí investují i Poláci, na Slovensku je to 6690 korun a nejméně prý utrácejí za své děti Bulhaři, v průměru 3850 korun. Průzkum, jak píše e15.cz, ukázal, že nejvíce se musí uskrovnit domácnosti se středoškoláky, nejméně rodiny s malými dětmi.
Průzkum se zaměřil na Česko, Polsko, Slovensko a Bulharsko. „Ve všech dotazovaných zemích rodiče shodně uvedli, že nejvíce investují do výdajů za domácí stravu. V Česku je to v průměru 3500 korun, tedy 44 procent všech výdajů,“ uvedl marketingový ředitel Profi Credit pro střední Evropu Ondřej Šmakal. Dodal, že na Slovensku a v Polsku činí výdaje na jídlo 36 procent a Bulharsku dokonce 56 procent.
Druhá největší částka jde na školu
Škola se umístila na druhém místě za stravou. V Česku jde prý na vše spojené se školou třetina výdajů, tedy zhruba 2500 korun. Necelé dva tisíce korun (24 procent) pak rodiče utratí za oblečení a obuv. V Polsku a na Slovensku jde na školu pětina všech výdajů, uvádí e15.cz.
Více než polovina dětí v Česku má svůj vlastní počítač s internetem
Zájmová činnost dětí odčerpá českým domácnostem necelých 500 korun měsíčně. Češi a Slováci naopak vedou v utrácení za hračky a spotřební zboží. V Česku je to měsíčně více než 700 korun, na východ od nás 850 korun. E15.cz uvádí, že mobilní telefon vlastní 70 procent českých dětí, a to je o něco více než v ostatních sledovaných zemích.
V počítačích prý jednoznačně vedou Poláci. Vlastní počítač s připojením k internetu tu má 85 procent dětí, v Česku je to více než polovina dětí (56 procent). Na Slovensku a v Bulharsku má počítač s internetem jen 44 procent dětí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: dkr