Úspěšný zahraniční spisovatel hovoří o dnešním fašismu. Politici jsou prý jen kašpárci na provázku

17.08.2013 4:44 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Hrál už někdo z vás v divadle? Možná jste v něm před lety hráli a ani o tom nevíte. Před lety se totiž prý hrálo představení pod širým nebem s masovou účastí. Komedie se jmenovala „Sametová revoluce". Hrálo tam mnoho herců a chrastilo se při tom klíči a říkalo se něco o tom, jak je v jednotě síla… Takto hovoří o současnosti a letech minulých David Icke - člověk zabývající se teorií pokrevních linií elit a také autor úspěšných knih s různými konspiračními teoriemi.

Úspěšný zahraniční spisovatel hovoří o dnešním fašismu. Politici jsou prý jen kašpárci na provázku
Foto: davidicke.com
Popisek: Z webových stránek Davida Icka

Komunistický režim byl nahrazen fašistickým. Předem připravení lidé byli dosazeni do svých funkcí a nastalo rozkradení republiky – i tohoto si všiml David Icke. Promluvil o tom při své návštěvě Česka v roce 2010 v rozhovoru pro Zdraváplaneta.cz.  Video se záznamem tohoto povídání  i jeho jediného českého vystoupení shlédlo na Youtube a Stream.cz několik desítek tisíc lidí a stále každým dnem jejich počty rostou. A to přesto – že jeho názory jsou – i pro fanoušky konspirací všeho druhu – ještě o několik stupňů drsnější, podivnější a uvěřitelnější.

„Liška se dostala do kurníku a vás to příliš nezajímalo, protože jste si mysleli, že nyní máte svobodu. Kurník byl vypleněn a nyní už nemáte svoje vajíčka, ale musíte je kupovat od souseda, který vám i určuje cenu. Vaše historie pamatuje na dny jako 15. března 1939 a 21. srpna 1968. To byla republika obsazena a ten kdo jí obsadil, byl jasně viditelný. Fašistická unie vás neobsadila tímto způsobem, ale postupně. Ale o to horší forma totality to je a můžeme to každý na vlastní kůži pociťovat v současné ekonomické situaci. Život bude pro většinu obyvatel stále ekonomicky obtížnější. A bude hůř,“ vyplývá z komentáře Ickova videa. Nutno dodat, že tento hlavně v USA obdivovaný a úspěšný spisovatel se jinak politikou příliš nezabývá – alespoň tou politikou jednotlivých malých států.

Celé národy jsou uváděny do chudoby

Dal však i jeden příklad. „Zkuste si vytisknout své peníze a nakupovat. Budete si moci za pár kousků papíru přivlastnit něčí tvrdou práci. Můžete si jich natisknout tolik, kolik budete jen potřebovat. Má to jen jeden háček. Pokud si takto přivlastníte něčí práci, tak je to trestné a zavřou vás na dost dlouho. Pokud jste jednotlivec, tak si to nemůžete dovolit. Pokud jste ale bankéř, tak si to dovolit můžete. To se skutečně děje a je to příčinou toho že celé národy jsou uváděny do chudoby. Podívejte se na graf zadluženosti jednotlivých států. Nepřipadá vám tam něco divné? Jak je možné, že dluh stále u všech stoupá. Zajímavé je, že bankéře za to nikdo nezavře a že si to necháme líbit,“ upozornil tím na podivnosti kolem nás, jež jsou však patrné na celém světě.

Toho za oponou nevidíte, ale ten určuje pravidla hry – i v politice

Podle něj je k tomu dobré si představit loutkové divadlo. „Sedíte v něm a sledujete hru. Hraje se podle scénáře a loutky někdo podle něj vodí. Vše je předem naplánováno a vy se na to díváte. Přesně takto funguje politika. Koukáte se na divadlo, které vám někdo za oponou hraje. Toho za oponou nevidíte, ale ten určuje hru. Dokonce si z několika loutek můžete vybrat. Kašpárek může být červený nebo zelený. Podle toho koho si u voleb vyberete. Této divadelní hře se říká demokracie, a to poslední o co jde, je vaše blaho. Je to jen jiná forma otroctví a vy jste ten, kdo na to doplácí,“ konstatoval David Icke.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Výměna manželek

Myslíte, že je problém v pořadu? A co třeba sociální sítě, kam rodiče často dávají fotky svých dětí bez jejich souhlasu? Nebo třeba videa, která s nimi točí a dávají na internet? To nemyslíte, že je třeba řešit spíš, než jeden pořad?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…