Bárta spí dobře. Zhodnotil ale uplynulý rok zrady a špíny

18.03.2012 15:48 | Zprávy

NA HRANĚ S XAVEREM Předseda poslaneckého klubu Věcí veřejných Vít Bárta prý nemá se soudním procesem problém. Ten posuzuje, zda se dopustil uplácení.

Bárta spí dobře. Zhodnotil ale uplynulý rok zrady a špíny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soud s Vítem Bártou

Rozhovor s Vítem Bártou vedl exkluzivně pro ParlamentníListy.cz showman a moderátor Frekvence 1 Luboš Xaver Veselý.

Jak se vám v posledních dnech spí? O čem se vám nejčastěji zdá?

Děkuji za optání, musím říci, že spím poměrně klidně, i když jako obvykle toho přes týden moc nenaspím a tak musím dohánět o víkendu. Narážíte-li na aktuální soudní proces, tak ten na nemá vliv na kvalitu spánku, ale jen na kvantitu.

Jaká pachuť vám zůstává po prvních dnech projednávání vašeho případu před soudem?

Pachuť mi nezůstává po tom týdnu, během kterého proběhlo soudní projednávání. Pachuť zůstává za celým uplynulým rokem, který byl pro mě osobně znamenal zradu velmi blízkých spolupracovníků. Jejich cílevědomě připravované rozbití Věcí veřejných, které se u soudu snaží otočit v historku o zlém a uplácejícím Bártovi, zabrzdilo nejen mé snahy zprůhlednit resort dopravy a zlevnit stavební zakázky, ale ochromilo protikorupční tažení i vlády jako celku. Byly to poměrně zoufalé činy několika lidí, které mají obrovské následky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Luboš Xaver Veselý

Radek Koten byl položen dotaz

Je pravda, že odmítáte označit Putina za agresora?

A čím podle vás je, když napadl Ukrajinu? A s tím, že je Zelenskyj diktátor, jak tvrdí Trump, souhlasíte? A co vůbec říkáte na mírové podmínky, které navrhuje právě Trump?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

720 tisíc z dotace do vlastní kapsy. Bohatý manažer Autoklubu prý pravidla neporušil

11:26 720 tisíc z dotace do vlastní kapsy. Bohatý manažer Autoklubu prý pravidla neporušil

Daňoví poplatníci v rámci dotací, které rozděluje stát, finančně zajišťují i významné manažery. Parl…