Hovno! Tajtrlík a prďola dalajláma. Sobotka už není oblíbencem pražské kavárny. Dusno a smích kolem návštěvy

19.10.2016 7:12 | Zprávy

Návštěva dalajlámy v České republice a především jeho přijetí u ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) způsobily poprask. Prezident Miloš Zeman, premiér Bohuslav Sobotka, předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček a předseda Senátu Milan Štěch dokonce vydali prohlášení, v němž se od osobní aktivity Hermana distancovali. A jaké jsou reakce?

Hovno! Tajtrlík a prďola dalajláma. Sobotka už není oblíbencem pražské kavárny. Dusno a smích kolem návštěvy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dalajláma je považován za politického a světského vůdce Tibeťanů

„V mém oblíbeném seriálu Yes minister říkají: ‚Politika je o přežití do příštích voleb, zahraniční politika o přežití do dalšího století,‘“ napsal si následně na svůj twitterový profil Hamáček. Následně se však dočkal kritiky za svůj podpis onoho prohlášení, a tak zareagoval. „My jsme pouze zopakovali oficiální pozici ČR vůči Čínské lidové republice,“ hájil se. 

To však některým uživatelům nestačilo a rýpali dále. Hamáček pak použil slova bývalého ministerského předsedy Velké Británie Davida Camerona. „Mr. Cameron replied: The Chinese Government are aware of our policy on Tibet. We recognise Tibet as part of China...“

„Ano, Mr. Cameron. Ne Cameron s královnou a vedením parlamentu,“ podotýká k tomu však diskutující. I to však Hamáček hájí slovy, že ve Velké Británii se královna ani Speaker of the House of Commons nevyjadřují k zahraniční politice. „Zato u nás nestačí předseda vlády a prezident, musí se připojit i předsedové obou komor,“ uzavřel diskutující. 

V twitterovém vlákně pak nechybí ani reakce novináře Ondřeje Kundry, jenž se Hamáčka zeptal následovně. „Jde z Vaší strany o nutnou a přiměřenou reakci (jde o tu intenzitu) a proč byla třeba?“ Na to už se však odpovědi nedočkal, stejně jako lidé vyzývající Hamáčka z důvodu podpisu dokumentu k rezignaci.

Na pravopisnou chybu v příslušném prohlášení ústavních činitelů pak poukázal novinář Ondřej Fér. Do věty „Jako nejvyšší ústavní činitelé České republiky chceme společně zdůraznit“ se totiž navíc vloudila jedna čárka. 

Návštěvu dalajlámy pak po svém okomentoval i šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. „A při odchodu z Hradčanského náměstí všichni na protest vůči čínskému komunismu a nadřazování obchodních zájmů nad těmi vyššími povinně odevzdají své iPhony, samsungy a huaweie,“ napsal.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Výměna manželek

Myslíte, že je problém v pořadu? A co třeba sociální sítě, kam rodiče často dávají fotky svých dětí bez jejich souhlasu? Nebo třeba videa, která s nimi točí a dávají na internet? To nemyslíte, že je třeba řešit spíš, než jeden pořad?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zrušení koncertu klavírní legendy smrdí politikou. Církev žehnala Prague Pride

14:25 Zrušení koncertu klavírní legendy smrdí politikou. Církev žehnala Prague Pride

Tříkrálový klavírní koncert české legendy jako politická akce? Podle Českobratrské církve evangelick…