Babiš v úvodu zdůraznil, že setkání CPAC je globální událostí. „Jsem rád, že tu vidím své staré přátele jako prezidentku Katalin Novak, premiéra Viktora Orbána nebo bývalého premiéra Janeze Janšu, a stejně tak se těším na to, že tu potkám nové přátele,“ uvedl na začátku svého projevu.
„Chtěl bych mluvit o Evropské unii. Proč? Jak mnozí z vás vědí, volby do Evropského parlamentu se budou konat asi za rok. Jejich výsledek rozhodne o budoucnosti EU, budoucnosti našich dětí a generací, které přijdou,“ je přesvědčen.
V dnešní době Evropu podle jeho slov drží jako rukojmí klimatičtí aktivisté, protiuhlíkoví ideologové a jejich Green Deal. „Nikdo nepopírá, že ochrana životního prostředí je naprosto zásadní, ale pokud bude dohoda prosazena ve stávající podobě, Green Deal zničí evropský průmysl, zničí spolehlivé zdroje energie, ožebračí evropské občany a z obyčejných věcí, jako jsou auta, letní dovolené nebo maso se stane luxus, který si budou moci dopřát jen ti nejbohatší,“ varoval v Budapešti.
„Je zřejmé, že Green Deal si vyžádá obrovské sociální, ekonomické, politické a geopolitické náklady. Náklady, kvůli nimž by mohlo vzniknout obrovské napětí ve společnosti, dokonce i mezi spojenci, otevřít dveře radikálům a ohrozit naši demokracii. Úředníci v Bruselu tato nebezpečí zcela ignorují a věří tomu, že EU, která produkuje pouhých 9 % globálních emisí CO2, zachrání svět tím, že spáchá takovouto zelenou rituální sebevraždu. Faktem je, že bez spolupráce největších znečišťovatelů Green Deal nedosáhne ničeho ve vztahu ke globálním emisím uhlíku, ale Evropu uvrhne do zeleného středověku,“ konstatoval zostra Babiš.
Ve své stávající podobě by dle jeho slov Green Deal mohl být pouze začátkem mnohem zlověstnějšího útoku na svobodu jednotlivce a svobodu obecně. „Kreditním systémem ESG (environmentální, udržitelnost státní správy, sociální faktory) připomínající čínský systém sociálního kreditu, který již agresivně tlačí progresivní aktivisté a fundamentalističtí bruselští politici, by mohly být zatíženy nejen firmy, ale i občané. Lidé, kteří utrácejí příliš za benzín, jedí příliš masa, příliš létají letadlem, nebo příliš utrácejí za vytápění, by jednoho dne mohli zjistit, že v bance nedostanou úvěr, nebudou si moci koupit letenku nebo dokonce jim bude znemožněno využívat veřejných služeb. Za několik let bychom mohli žít v takovéto orwellovské dystopii,“ řekl Babiš.
„Instituce v Bruselu se snaží ovlivnit politiku, volby a rozhodovací proces v některých členských státech EU prostřednictvím evropských fondů. Peníze jsou přidělovány na projekty na základě ideologie (klimatické, genderové, progresívní atd.) často podobně smýšlejícím médiím a nevládním organizacím, nikoli podle toho, co členské země chtějí nebo potřebují, jako je výstavba silnic, škol a další infrastruktury. Kromě toho staré členské státy EU, které často poukazují na to, že nové členské státy jsou čistými příjemci, a proto by měly být vděčné, zamlčují skutečnost, že rok co rok prostřednictvím dividend plynou ze zemí, jako je Česká republika desítky miliard eur. V případě naší země je to každý rok mezi 10–12 miliardami eur,“ vypočítává.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka