Moravce bych za debaty vyrazil na hodinu. Přísné hodnocení mediálního experta

08.05.2014 9:15 | Zprávy

MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ Pravicovým stranám hrozí propad a výkon jedničky Úsvitu Kláry Samkové mediální analytik a politolog Jiří Bystřický pro ParlamentníListy.cz raději komentovat ani nechtěl. V předvolebním speciálu Václava Moravce naopak ocenil zasvěcené komentáře lídrů Jana Kellera (ČSSD) a Pavla Teličky (ANO).

Moravce bych za debaty vyrazil na hodinu. Přísné hodnocení mediálního experta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Moravec

„Úroveň Moravcových pořadů je čím dál slabší. Je to i tím, jaké používá odkazy na sociologická šetření, které debaty devalvují. Poměrně jasně se ukázalo, že hrozí propad pravicovým stranám,“ shrnul na úvod pro ParlamentníListy.cz Jiří Bystřický, politolog a mediální expert. Pak zvlášť vyhodnotil výkony jednotlivých kandidátů. „To, co předvedl Zahradil, bylo až neskutečně dementní. Negativní vymezování mohli předvádět před patnácti lety, ale dnes už ne,“ reagoval Bystřický na televizní vystoupení lídra ODS do evropských voleb Jana Zahradila. „To je sebedestrukce ODS. Od takového vystupování už se distancoval i Klaus,“ dodal. Jedničku kandidátky Úsvitu pak politolog svého hodnocení v podstatě ušetřil: „Kláru Samkovou bych raději nekomentoval, protože je to dáma. Může být dobrá advokátka, ale neosvojila si řeč politiky, která má politickou logiku a ne advokátní.“

Teličkovi nahrával výběr ekonomických témat

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Ing. Jaroslav Faltýnek byl položen dotaz

Co jste jako poslanec za poslední 4 roky prosadil nebo dokázal?

Dřív jste byl Babišova pravá ruka a dost aktivní poslanec, to se ale podle mě teď dost změnilo a říkám si, zda ve sněmovně nesedíte (možná ani to ne) - za dobré peníze - jen do počtu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Matka studenta zavražděného Kozákem zničila Wollnerův článek o Lence Šimůnkové

14:54 Matka studenta zavražděného Kozákem zničila Wollnerův článek o Lence Šimůnkové

Lenka Šimůnková prý mohla být zmanipulovaná a psychicky zneužitá. Tvrdí to bývalý novinář ČT Marek W…