Dlouholetý šéfredaktor a známý moderátor rádia Frekvence 1 na této stanici skončil. Luboš Procházka se ke konci svého dvacetiletého působení v jedné z nejvýraznějších rozhlasových stanic v zemi vyjádřil až nyní na svém facebookovém profilu.
„20 let vztahu s ,manželkou' jménem Frekvence 1, 20 let intenzivní práce. Neuvěřitelné projekty, cesty a rozhovory... A především práce s mnoha skvělými kolegy. Tohle bouřlivé ,manželství' teď ale dospělo do situace, která se prostě stává,” uvádí k celé věci Luboš Procházka na svém oficiálním profilu na Facebooku.
Popisuje, že dle svých slov už nějaký ten měsíc cítil, že jsou s „manželkou" ve vztahu unavení a potřebují se nadechnout. „A tak jsme si naordinovali odpočinek. Jestli natrvalo nebo jen na čas, ukáží další týdny a měsíce,” konstatuje a jeho slova napovídají, že i přes probíhající práci v průběhu volební kampaně cítil, že něco není v pořádku.
„Odstoupil jsem po volbách po čtyřech letech z postu šéfredaktora zpravodajství Frekvence 1! S vědomím, že za sebou společně s kolegy necháváme obrovský kus práce. Poslední tři roky jsme prožili covid, dvoje náročné volby, válku... Psychické vypětí se podepsalo na každém z nás, ale to bychom nebyli dobrými novináři, abychom vše nezvládli. Kolegové teď budou pokračovat v nastavené práci a já si budu přát, aby se jim nadále dařilo,” píše smířlivě.
Těsně předtím, než jeho letité angažmá na Frekvenci 1 skončilo, přitom zaznamenal mimořádný úspěch, když ještě během volební soboty zrealizoval exkluzivní rozhovor s prezidentem Zemanem, který živě vysílala i zpravodajská stanice CNN Prima News. „Jako velké finále pro sebe považuji společné vysílání rozhovoru s prezidentem Milošem Zemanem pro Frekvenci 1 a CNN Prima News ze soboty 28. ledna. Živý rádiový rozhovor živě přenášela televize. Ještě teď tomu nevěřím,” uvádí k tomu ve svém vyjádření.
„Vím, že mnoho z vás tato zpráva překvapila či překvapí, ale chtěl jsem o ní informovat všechny. Ale to podstatné: Chci a budu nadále pracovat v médiích a věřím, že vám brzy budu moci říci více. Děkuji všem za podporu a brzy naslyšenou či na viděnou. A moje milá F1, drž se. O svém rozhodnutí jsem v minulých hodinách informoval všechny důležité lidi ve svém okolí, ale také prezidenta republiky Miloše Zemana či premiéra Petra Fialu, se kterými jsem v rádiu vedl pravidelné rozhovory v rámci Prezidentských a Premiérských pressklubů,” vzkázal v závěru prohlášení Luboš Procházka.
Celé prohlášení je formulováno klidně a shovívavě vůči svému dnes již bývalého zaměstnavateli, ovšem z jeho nedávné práce i veřejného vystupování je patrné, že z jeho strany o žádný dobrovolný konec nešlo. Avizoval například, že by rád pokračoval v Prezidentských pressklubech s nově zvolenou hlavou státu. Podobně již několik let vede i Premiérské presskluby, dříve s Andrejem Babišem, dnes s Petrem Fialou, ale i dalšími členy současné vládní koalice. Tradice rozhovorů s prezidentem Zemanem ze zámku v Lánech trvala od roku 2018, kdy Procházka pořad přebíral po Luboši Xaverovi Veselém, který z rádia odcházel. Luboš Procházka byl také první a jediný, kdo živě po telefonu ve vysílání hovořil se Zemanem během jeho předloňské hospitalizace. S premiérem Fialou pak pravidelné presskluby vedl prakticky od jeho nástupu do funkce v lednu 2021.
Nakolik se jednalo o možné neshody v řízení či směřování Frekvence 1 a nakolik o možné politické přesahy s ohledem na výsledek voleb nového prezidenta není jasné. Jisté je, že vzhledem k práci v uplynulých letech s Lubošem Procházkou neměli problém žádní politici a často k němu do studia chodili ministři a další vysocí představitelé státu napříč politickým spektrem a sám Procházka ještě nedávno veřejně mluvil o budoucích plánech.
Moderátor svůj konec na Frekvenci 1 více komentovat nechtěl. „Zatím k tomu nemůžu říci více, platí to, co jsem napsal ve statusu,” uvedl stroze Luboš Procházka pro ParlamentníListy.cz.
Redakce PL však získala komentář hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který byl již o všem samotným Procházkou informován, stejně tak prezident. „Je to překvapující informace a nezbývá než popřát: Dobrou noc a hodně štěstí!” uvedl mluvčí v narážce na známý americký film stejného názvu, který pojednává o „honu na čarodějnice” a tzv. Mccarthyovských procesech v USA během studené války a snaze za každou cenu všude najít a potrestat sympatizanty s komunismem. Toto období bývá přirovnáváno k politickým procesům ve východním bloku, byť s méně drakonickými tresty. Právě mediální zpravodajství pomohlo tento „hon na čarodějnice” zastavit.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka
Co tak najednou?
Proč jste z vlády, navíc tak narychlo vyhodil Bartoše? Tehdy jste tvrdil, že je to kvůli zpackané digitalizaci stavebního řízení. Nyní ji ale chválíte. Děkuji za vysvětlení.
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 8 | 0
Další články z rubriky
14:25 Zrušení koncertu klavírní legendy smrdí politikou. Církev žehnala Prague Pride
Tříkrálový klavírní koncert české legendy jako politická akce? Podle Českobratrské církve evangelick…
- 15:55 „Nerudová byla v maskérně ze všech nejdéle.“ To řekl a jde na kobereček
- 12:54 95 tisíc pro ženu Petra Pavla? Z ODS přišla rýpavá podmínka
- 9:47 Deset let od únosu Pavla Buráně. Stále věří ve spravedlnost a nevzdává boj proti justiční mafii
- 4:45 Dezinformace, cíl práce ČT. Hlasování, které může otevřít dveře neziskovkám
- 20:25 Lichtenštejnská knížata, průmyslníci a hákový kříž. Nejbohatší stát světa není takové neviňátko, jak se tváří. Byli jsme ve Vaduzu