Vynikající hudebník, autor mnoha hitů pro Karla Gotta, Dalibora Jandu, Ivetu Bartošovou a další zpěváky a zpěvačky byl před několika týdny poté, co se nakazil covidem-19, převezen do nemocnice. Minulou neděli ráno pak přišla zdrcující zpráva. Ladislav Štaidl, který před časem bojoval také s onkologickým onemocněním, zemřel.
Ten virus opravdu nevymyslel Babiš. Přestaňme už konečně bláznit…
Režisér Jiří Adamec patřil mezi přátele Ladislava Štaidla. Ten také k některým jeho seriálům složil hudbu. „Věřím, že po odchodu na ‚onen svět‘ několika našich významných spoluobčanů, naposledy vynikajícího muzikanta a mého kamaráda Ladislava Štaidla, pochopili odpírači roušek a jiných bezpečnostních přístupů ke covidu-19, že v případě tohoto viru opravdu nejde o neškodnou ‚chřipečku‘... ale že se opravdu jedná o smrtonosný virus... Opravdu nechápu aroganci lidí, kteří si jinak z mnoha důvodů zaslouží úctu, že v náhlém pominutí smyslů vyjdou před dav na náměstí a zcela nesmyslně prezentují svoji ‚neohroženost vůči viru‘... a vybízejí k ní stejně nerozumné okolo a protiprávně shromážděné spoluobčany,“ říká známý režisér a dodává. „Omezení osobní svobody mi v tomto případě vůbec nevadí, vždyť i jako řidič jsem stokrát denně omezován na osobní svobodě... na křižovatce, když padne červená, poslušně zastavím a počkám na zelenou... a ani mě nenapadne cítit se ‚omezený na mé svobodě‘... Když kolem mě řádí virus, stejně tak poslušně a rozumně, nasadím roušku nebo respirátor a vydržím to... i když mi to vůbec není příjemné. Ale chápu to a nepletu dohromady hrušky s jablky, nechci ohrozit ani být ohrožován.“
Na závěr pak Jiří Adamec vzkazuje. „Přestaňme už konečně bláznit a zbavme se omezeného politického myšlení – ten virus opravdu nevymyslel Babiš a ani omezování naší osobní svobody není Babišovou radostí. Virus je zde a ať je ve vládě kdokoliv, nezbývá než ho společným úsilím porazit!!!“
„Jen počkejte, až vám někdo z blízkých umře,“ říká stručně a jasně na adresu „odmítačů roušek“ režisér Zdeněk Troška. Ten už i v minulém rozhovoru pro ParlamentniListy.cz na toto téma promluvil o tom, že je povinnost lidí chránit sebe a své blízké. Řekl tehdy také, že „kdyby všichni ti, co neustále kritizují a zlehčují práci ostatních, zmlkli a šli něco dělat, udělali by nejlíp“ a že by oni kritici mohli jít pomáhat třeba do nemocnic.
Mezi ty exhibicionisty, umělce a kariéristy na demonstracích bych se určitě neobtěžoval
„Na Láďovi se mi líbilo, že nebyl žádný snob, žádný náfuka. S každým mluvil jako rovný s rovným a rád zašel třeba mezi ‚obyčejné lidi‘ na koncert, na diskotéku. Stejně jako Karel Gott nesnášel komunisty, ale byl realista... Chápal, že je porazit nemůže, a tak si musí žít vlastní život a držet si ty parchanty daleko od těla. Po ‚sametovce‘ se do něj nejvíc obouvali ti, kteří sami celou dobu pilně kolaborovali,“ zavzpomínal publicista, první československý diskžokej a zpěvák Pavel Černocký. A pokračoval na adresu takzvaných „antirouškařů“ a těch, kteří protestují proti vládním nařízením, které vydala vláda v souvislosti s epidemií.
„Tak nevím... Odmítání roušek je, myslím, scestné. Nosí je dobrovolně celá Asie, v případě infekce anebo znečištění ovzduší. Já bych na takovou manifestaci nešel, nejsem sebevrah. Zamysleme se... kolik cenných lidí na komplikace s covidem odešlo. Tak třeba teď právě Láďa Štaidl. Vy jste nezranitelní? ... Memento mori…,“ varuje Pavel Černocký a dodává:
„Samozřejmě, vláda dělá jednu chybu za druhou a vydává chaotická nařízení. Klidně bych otevřel, za dodržení všech rozumných opatření, restaurace i horská střediska – a kontroloval bych to. Dezinfikování madel a košíků v samoškách je zřejmě nesmysl. Chovejme se rozumně a chraňme se. Mezi ty exhibicionisty, umělce a kariéristy na demonstracích bych se určitě neobtěžoval.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora