Klíčovými tématy byla jak aktuální situace, tak budoucnost areálu, kde v říjnu a v prosinci loňského roku explodovaly dva sklady pronajaté firmě Imex Group. Možnosti budoucího využití areálu předloží Ministerstvo obrany do konce ledna 2016 k projednání vládě ČR. Jednou z možných variant je pokračování v sanaci areálu kompetentními složkami státu při zachování dílčích technologií VTÚ, s. p. v oblasti výzkumu a vývoje munice. V současné době je v této lokalitě nasazeno armádní úkolové uskupení 186 profesionálů z Vojenské policie a Agentury logistiky.
Následným bodem programu pana prezidenta byla prezentace dílčích projektů Vojenského technického ústavu, s. p., se zaměřením nejen na techniku, kterou jsou vyzbrojeny armádní jednotky při ostraze tamních muničních skladů, ale i produktů, jenž jsou předurčeny zejména k ostraze zájmových území, včetně příhraničních oblastí. Konkrétně se jednalo o průzkumné vozidlo LOV – Pz, senzorovou jednotku ze soupravy systému ostrahy a monitorování, anténní stožár AN-12, přepravní box k izolaci od smrtelných virů Biobox, dále 60 mm minomet ANTOS (LR) pro výsadkové, průzkumné a speciální jednotky a bezpilotní rotorový univerzální systém s kolmým startem a přistáním (BRUS).
„Byl jsem velmi poctěn, že jsem mohl panu prezidentovi osobně představit část unikátního portfolia státního podniku, které bylo zaměřeno na případná bezpečnostní a zdravotní rizika. Pan prezident pozitivně hodnotil dílčí projekty a zajímal se o jejich praktické využití. Na závěr popřál, aby se státnímu podniku VTÚ dařilo,“ konstatoval ředitel Vojenského technického ústavu, s. p. Mgr. Jiří Protiva.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva