První pobočka tohoto druhu je metodicky řízena Českou poštou, ale na místě se o zásilky fyzicky stará obchodní partner. Tímto projektem pošta pokračuje v plánované expanzi na evropský trh.
„Uvedeným krokem zrychlíme a zkvalitníme služby v rámci mezinárodních zásilek,“ říká Martin Kment, ředitel Divize logistiky České pošty, kam mezinárodní obchod spadá, a dodává: „V praxi zahraniční klient odveze zásilku na pobočku v Amsterdamu, kde se provede tzv. podání zásilky (zásilka se stane poštovní zásilkou České pošty) a bude přímo odeslána třeba do Paříže nebo Bruselu. Tím se výrazně zkrátí čas doručení a zároveň náklady pro klienta, který nemusí vozit zásilku do Prahy.“
Státní podnik se v současné době zaměřuje na rozvoj mezinárodního obchodu, který bude v budoucnu představovat velkou část profitu firmy. V rámci svého rozšiřujícího zahraničního působení proto nevylučuje možnost otevřít pobočky ETOE také v Singapuru a dalších lokalitách, kde si slibuje zvýšení podílů na celosvětově rostoucím trhu mezinárodních e-commerce zásilek.
Exteritoriální vyměňovací pobočka (ETOE) je definována jako pošta nebo zařízení zřízené pro obchodní účely a provozované určeným provozovatelem nebo spadající do pravomoci určeného provozovatele na území jiné členské země nebo území než jeho vlastní. Cílem je získat zákazníky na trhu mimo jeho vlastní státní území.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva