28. týden na Energetické burze ČMKB

17.07.2023 10:39 | Tisková zpráva

Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) byly ve 28. týdnu uzavřeny kontrakty na dodávku 309 tisíc MWh elektrické energie a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 738 milionů korun.

28. týden na Energetické burze ČMKB
Foto: cmkbk.cz
Popisek: Českomoravská komoditní burza Kladno - logo

Roční kontrakty elektrické energie s dodávkou v roce 2024 ve vysokém napětí uzavíraly s kurzem 3687 CZK/MWh, v nízkém napětí končily obchodování shodně jako v minulém týdnu na ceně 3599 CZK/MWh.

Roční kontrakty zemního plynu s dodávkou v roce 2024 končily obchodování ve velkoodběru i maloodběru s kurzem 1328 CZK/MWh.

Českomoravská komoditní burza Kladno vznikla v roce 1995 dle zákona č. 229/1992 Sb., o komoditních burzách a na základě státních povolení udělených Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem zemědělství. Obchodování s energiemi organizuje ČMKB v samostatné sekci Energetická burza od roku 2002, která je tak první energetickou burzou v České republice, obchodování s dřívím organizuje od roku 2005 a trh s pohonnými hmotami od roku 2019.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

DPH

Jaká by podle vás měla být ta jedna jediná sazba DPH? A jak vám věřit, že chcete snižovat daně, když zatím jste dělali jen pravý opak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP získal pravomocné povolení na výstavbu další nové tramvajové tratě Libuš – Nové Dvory

20:16 DPP získal pravomocné povolení na výstavbu další nové tramvajové tratě Libuš – Nové Dvory

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v těchto dnech obdržel pravomocné povolení záměru stavby další no…