AČCKA: O Vánocích odjelo na dovolenou o 43 % méně Čechů než v r. 2019

07.01.2022 7:29 | Tisková zpráva

Evropské profesní svazy v oblasti cestovního ruchu (ECTAA, ETOA, HOTREC, WTTC) opakovaně vyzvaly evropské vlády, aby se vyhnuly chaosu v cestovních restrikcích. Evropské cestování je opět zpomaleno kvůli nevyzpytatelným a bezohledným rozhodnutím vlád znovu zavést cestovní omezení pro očkované a uzdravené cestující. Takový postup je zcela v rozporu s vědeckými důkazy a nedávným prohlášením ECDC, že tyto cestovní restrikce nemají žádný dopad na šíření varianty Omicron v Evropě.

AČCKA: O Vánocích odjelo na dovolenou o 43 % méně Čechů než v r. 2019
Foto: AČCKA
Popisek: AČCKA

Navzdory mnoha politickým proklamacím o nutnosti koordinace přijatých opatření v členských státech, přistupují evropské země k individuálnímu a přísnému řešení, které cestující, včetně těch očkovaných, značně omezuje. V reakci na šíření nové varianty viru Omicron v polovině prosince, náhle před Vánoci, několik evropských zemí (Portugalsko, Irsko, Řecko, Itálie a Rakousko) zavedlo požadavky na testy pro očkované cestující z EU, kteří vstoupí do jejich země. Francie dokonce zakázala cestování do/z Velké Británie, které není nezbytné. Přitom v rámci EU je již plně očkováno 84 % dospělé populace (ECDC, 4.1.2022).

Nová omezení vyhlášená těsně před vánočními svátky zhatila plány tisíců Evropanů, kteří doufali, že překročí hranice a uvidí své přátele či stráví Vánoce a Silvestra na horách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Třetina pražských žáků trpí duševními obtížemi. Špatně spí a nemají důvěru v učitele

16:26 MHMP: Třetina pražských žáků trpí duševními obtížemi. Špatně spí a nemají důvěru v učitele

Třetina pražských žáků 2. stupně základních škol a středních škol vykazuje vážné příznaky úzkosti, 4…