Přehlídka nazvaná Mezinárodní konference nanověd a nanotechnologií (International Conference on Nanoscience + Technology) se koná od 22. do 27. července a pořádá ji Fyzikální ústav AV ČR ve spolupráci s CEITEC – Vysokým učením technickým v Brně. Chce vytvořit diskusní fórum, na kterém se budou probírat současné trendy a novinky v oblasti nanotechnologií. Akce se zúčastní na 400 odborníků z celého světa.
„Velmi mě těší, že se tak významná konference s bohatou mezinárodní účastí koná v České republice. Nanotechnologie jsou nyní velmi progresivní směr výzkumu a na Akademii věd se jim věnuje několik našich ústavů,” uvedl místopředseda Akademie věd ČR pro I. vědní oblast Jan Řídký.
Mezi plenárními přednášejícími bude například Ulrike Diebold z vídeňské Technologické univerzity, Jerry D. Tersoff z americké společnosti IBM a Ali Yazdani z Princetonské univerzity, Rainer Hillenbrand ze španělské asociace pro nanotechnologický výzkum NanoGUNE. Vystoupí tu i Ondřej Křivánek, který je spoluzakladatelem společnosti Nion z Washingtonu. Ta patří ke světové špičce ve vývoji vysoce citlivých elektronových mikroskopů.
Chybět nebudou účastníci ze Švýcarska, Německa, Číny, Izraele, Koreje, Švédska či Nizozemí a přednášku o antiferomagnetických materiálech, které se dají využívat k vývoji ultrarychlých počítačových pamětí, tu bude mít Tomáš Jungwirth z Fyzikálního ústavu AV ČR.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva