Albánie nabízí turistům divokou přírodu, památky i dovolenou u moře

03.01.2019 15:01 | Zprávy

Hledáte málo probádanou destinaci pro letní dovolenou? Rádi byste si užili teplého počasí a čistého moře bez návalu turistů? Pak vyzkoušejte Albánii. Destinaci, které byla dlouhá léta opomíjena, nyní se ale naplno otevírá turistům.

Albánie nabízí turistům divokou přírodu, památky i dovolenou u moře
Foto: cestolino.cz
Popisek: Albánie

Ačkoliv Albánie patří k nejchudším evropským státům, má turistům co nabídnout. Země oplývá panenskou přírodou, starobylými památkami i nekonečnými plážemi. Dlouhou dobu patřila Albánská republika k vyhledávaným místům individuálních cestovatelů a dobrodruhů. Dnes v zemi postupně vzkvétá turistických ruch, buduje se infrastruktura a staví hotely. Důkazem je stále se rozšiřující nabídka letních zájezdů a rostoucí zájem o dovolenou v Albánii.

Po stopách historických kultur

Albánie má bohaté historické kořeny. Historický vývoj území ovlivnilo Starověké Řecko, Byzantská i Osmanská říše. Mnohé památky se dochovaly dodnes. V zemi naleznete středověké zříceniny, osmanské památky i významná archeologická naleziště. Za návštěvu například stojí města Butrint, Gjirokastër a Berat, která jsou na seznamu světového dědictví UNESCO.

Za odpočinkem do plážových rezortů

Vysoký turistický potenciál má přes čtyři sta kilometrů dlouhé pobřeží, které od severu na jih lemuje západní hranici země. K nejvýznamnějším lokalitám patří riviéra mezi městy Sarandou a Vlorou. Riviéru omývá Jónské moře. Další turisticky významnou lokalitou je okolí města Drač, které leží nedaleko hlavního města Tirany. Pobřeží okolo Drače naopak smáčí Jaderské moře. Jelikož turistický ruch v Albánii prochází rozvojem, pak si před výběrem ubytování raději přečtěte recenze hotelů, ať předejdete zklamání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Pálení čarodějnic. Tradice, která baví, ale vyžaduje opatrnost

19:28 HZS ČR: Pálení čarodějnic. Tradice, která baví, ale vyžaduje opatrnost

Poslední dubnová noc, známá jako Filipojakubská, patří k oblíbeným tradicím, zejména díky pálení čar…