Náročný výcvik, při němž instruktoři nešetřili muže ani ženy, vyvrcholil bohatou sněhovou nadílkou. Ta přišla zrovna první den závěrečného komplexního polního výcviku a zvýšila jeho náročnost.
Psychiatr po boku s velitelem směny Legiovlaku
Aktivní záloha lidi láká z různých důvodů, jedním z nich je i rozmanitost profesí, které se tu potkávají. Tentokrát se v týmu setkali například psychiatr, či velitel směny Legiovlaku, který se této problematice věnuje už sedm let. A co poradili ostatním, aby kurz plný náročných výzev zvládli?
„Hlavně to nevzdat a od začátku si pomáhat. Když budete držet pohromadě, vyhecujete se tak, že budete mít zážitky na celý život. V jednotce je síla, sám nikdo nic neznamená,“ shodli se účastníci.
S covidem i tentokrát
Stejně jako všechny letošní kurzy ovlivnil i tento covid. „Od příchodu do kasáren se veškerá organizace podřídila epidemiologické situaci. Kromě respirátorů a hygienických rukavic byl každý otestován PCR testem hned při vstupu,“ vysvětlil rutinu Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov náčelník Úseku základní přípravy štábní praporčík Pavel Konvalinka s tím, že protiepidemická opatření doprovázela celý kurz.
Nyní míří noví aktivní záložníci zpět domů a do svých civilních zaměstnání. Další ve Vyškově přivítají v únoru. „Pokud se pandemická situace nezlepší, počítáme navíc s dalším novým opatřením v podobě pěti dnů karantény před vlastním zahájením kurzu,“ upozornil Pavel Konvalinka.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva