ČEZ ESCO: Chytré Vysoké Mýto představilo cestu k nízkoemisnímu a energeticky chytrému městu

03.09.2020 15:13 | Zprávy

Město Vysoké Mýto ve spolupráci s Pardubickým krajem a spolkem Čistá mobilita představilo strategii přechodu k moderní nízkoemisní energetice. Svá řešení tu prezentovala i společnost ČEZ ESCO, která se zaměřuje na chytrá energetická řešení pro firmy, obce a veřejné instituce.

ČEZ ESCO: Chytré Vysoké Mýto představilo cestu k nízkoemisnímu a energeticky chytrému městu
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Elektromobil s dobíjecí stanicí, tepelná čerpadla, střešní fotovoltaiky. Ve Vysokém Mýtě mohli hosté a návštěvníci nejen vidět, ale i zažít prezentace komplexních technických možností řešení čisté mobility, energetických úspor a ukázky modelů fungování tzv. smart city – chytrých měst.

Představení strategie se účastnili hosté v čele s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým.

Součástí programu byl také odborný seminář zaměřený na dotační politiku čisté mobility pro veřejnou a firemní sféru a seminář společnosti ČEZ ESCO věnovaný energetickým úsporám, chytré lokální energetice a elektromobilitě. Poštovní pobočka ve Vysokém Mýtě byla současně místem symbolického startu pilotního projektu „ozelenění“ České pošty.

„Pardubický kraj je v rámci celé České republiky lídrem co do počtu realizovaných projektů energetických úspor a my jsme připraveni městům a obcím v kraji dále pomáhat na jejich cestě k moderní nízkoemisní energetice. Právě podobná řešení mohou přinést velké výhody při dosahování úspor i zvyšování kvality života obyvatel. Dnes již běžnou součástí naší nabídky je třeba monitoring spotřeby veřejných budov a její optimalizace, plán komplexního řešení elektromobility ve městě a další konkrétní kroky směřující k redukci emisí vypouštěných do ovzduší,“ říká David Martinek, manažer public affairs ČEZ ESCO.

„Elektromobily se postupně těší větší oblibě také u nás, avšak samozřejmě stále nejsme tak daleko, jako například v Norsku. Velmi zajímavé jsou koncepty elektrovozidel komunálních služeb, což by pro města mohlo znamenat značnou finanční úsporu. Pro běžné využití civilních elektromobilů je nutné z centrální úrovně vybudovat dostatečně kapacitní síť dobíjecích stanic. V rámci areálu našich nemocnic něco podobného připravujeme,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Konkrétní projekty mohou zahrnovat mj. vytipování střech bytových domů nebo škol a školek pro osazení fotovoltaickými panely, optimalizaci veřejného osvětlení, případně modernizace kotelen městských objektů a instalace kogeneračních jednotek s kombinovanou výrobou elektřiny a tepla. Do spolupráce na některých projektech je přitom možné zapojit i další města a obce v regionu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Rozdělování financí v EU

I z evropských peněz se totiž platí organizace, která pomáhá teroristům ukrývat izraelská rukojmí.... To tvrdíte vy. Jestli to je nebo není pravda nevím, ale jsem přesvědčen, že EU dost často plýtvá našimi penězi a podporuje různé pochybné neziskovky, organizace apod. Zajímalo kdo a jak přesně rozh...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: V okolí elektrárny loni temelínští hasiči pomáhali při dopravních nehodách a přírodních kalamitách

19:21 ČEZ: V okolí elektrárny loni temelínští hasiči pomáhali při dopravních nehodách a přírodních kalamitách

Téměř třicetkrát pomáhali loni temelínští hasiči zasahovat v okolí elektrárny. Především šlo o pomoc…