ČEZ ESCO: Chytré Vysoké Mýto představilo cestu k nízkoemisnímu a energeticky chytrému městu

03.09.2020 15:13 | Zprávy

Město Vysoké Mýto ve spolupráci s Pardubickým krajem a spolkem Čistá mobilita představilo strategii přechodu k moderní nízkoemisní energetice. Svá řešení tu prezentovala i společnost ČEZ ESCO, která se zaměřuje na chytrá energetická řešení pro firmy, obce a veřejné instituce.

ČEZ ESCO: Chytré Vysoké Mýto představilo cestu k nízkoemisnímu a energeticky chytrému městu
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Elektromobil s dobíjecí stanicí, tepelná čerpadla, střešní fotovoltaiky. Ve Vysokém Mýtě mohli hosté a návštěvníci nejen vidět, ale i zažít prezentace komplexních technických možností řešení čisté mobility, energetických úspor a ukázky modelů fungování tzv. smart city – chytrých měst.

Představení strategie se účastnili hosté v čele s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým.

Součástí programu byl také odborný seminář zaměřený na dotační politiku čisté mobility pro veřejnou a firemní sféru a seminář společnosti ČEZ ESCO věnovaný energetickým úsporám, chytré lokální energetice a elektromobilitě. Poštovní pobočka ve Vysokém Mýtě byla současně místem symbolického startu pilotního projektu „ozelenění“ České pošty.

„Pardubický kraj je v rámci celé České republiky lídrem co do počtu realizovaných projektů energetických úspor a my jsme připraveni městům a obcím v kraji dále pomáhat na jejich cestě k moderní nízkoemisní energetice. Právě podobná řešení mohou přinést velké výhody při dosahování úspor i zvyšování kvality života obyvatel. Dnes již běžnou součástí naší nabídky je třeba monitoring spotřeby veřejných budov a její optimalizace, plán komplexního řešení elektromobility ve městě a další konkrétní kroky směřující k redukci emisí vypouštěných do ovzduší,“ říká David Martinek, manažer public affairs ČEZ ESCO.

„Elektromobily se postupně těší větší oblibě také u nás, avšak samozřejmě stále nejsme tak daleko, jako například v Norsku. Velmi zajímavé jsou koncepty elektrovozidel komunálních služeb, což by pro města mohlo znamenat značnou finanční úsporu. Pro běžné využití civilních elektromobilů je nutné z centrální úrovně vybudovat dostatečně kapacitní síť dobíjecích stanic. V rámci areálu našich nemocnic něco podobného připravujeme,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Konkrétní projekty mohou zahrnovat mj. vytipování střech bytových domů nebo škol a školek pro osazení fotovoltaickými panely, optimalizaci veřejného osvětlení, případně modernizace kotelen městských objektů a instalace kogeneračních jednotek s kombinovanou výrobou elektřiny a tepla. Do spolupráce na některých projektech je přitom možné zapojit i další města a obce v regionu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Chytré domácí spotřebiče používá 15 % domácností

10:22 Český statistický úřad: Chytré domácí spotřebiče používá 15 % domácností

Ve druhém čtvrtletí roku 2024 používalo internet 9 z 10 obyvatel Česka starších 16 let. Tři čtvrtiny…