Noční košile, tepláky, halenky, trička, svetry, košile, džíny i klasické kalhoty, včetně krátkých, sukně, bundy, šaty, ponožky, tílka, mikiny, kabelky, různá obuv od jara do podzimu…; toho všeho bylo rovných 39 kilogramů v šesti velkých plastových pytlech. Nechybělo ani spodní prádlo pro ženy, v tomto případě ovšem dárci sáhli do peněženek, neboť se pochopitelně jednalo o nové ještě nenošené kusy. „Jsme rádi za každou věc. Opravdu každý kus ošacení u nás najde své uplatnění. Cílové skupiny Krizového zařízení pro ženy a Noclehárny pro muže rozhodně vše využijí a ušetří tím nemalé finanční prostředky, neboť nemusí tak kupovat pro sebe a své děti nové oblečení. Někdy se potřebují lépe obléknout i žadatelé o potravinovou pomoc, ani oni na tom nejsou pochopitelně finančně dobře. Děkujeme všem za pomoc, že jim životy lidí v nelehkých situacích nejsou lhostejné. Vloni jsem takto děkovala zaměstnancům ze společnosti ČEZ již počtvrté. Jsem moc ráda, že tak nyní mohu učinit i popáté,“ uvedla Jana Kovářová, vedoucí Oblastní charity Rokycany, během nakládky pytlů s ošacením do auta.
Charitativní Průvan v šatníku energetiků ze Skupiny ČEZ probíhá tradičně kromě Plzně také v Praze, Dukovanech, Temelíně, Ostravě, Zábřehu, Hradci Králové a Děčíně, tedy v centrálních místech regionů, v nichž Skupina ČEZ působí. V jejím plzeňském sídle se během předchozích let a letošního jarního „Šatníku“ podařilo již nashromáždit zhruba 650 kg ošacení a dalších potřebných věcí, jako jsou například boty, kabelky či batohy, ale i různé potřeby pro domácnost či drobná bižuterie. V roce 2017 si svou várku odvezli pracovníci z Centra Hájek a o rok později z Psychiatrické léčebny v Dobřanech. Další volba připadla již na Oblastní charitu v Rokycanech a vzhledem k tomu, že zde poskytují pomoc potřebným ve velkém měřítku, stala se následně charita pravidelným odběratelem všech během jednoho pracovního dne nashromážděných věcí.
Oblastní charita Rokycany je nestátní neziskovou organizací s pěti středisky zaměřujícími se na poskytování charitativních a sociálních služeb různým cílovým skupinám. Jedná se o projekt Osobní asistence, Krizové zařízení pro ženy, Byt sv. Lukáše – noclehárna, Domov pro seniory sv. Pavla, Stacionář Pohodička a Sociálně terapeutické dílny Pohodička. Rovněž se snaží zajistit kvalitní a plnohodnotný život lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Ženám, které se nacházejí v krizové situaci, nabízí ubytování na přechodnou dobu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komerční tisková zpráva