Otevření kavárny podporuje přirozené vazby mezi rodinami, protože jim umožňuje příjemné trávení volného času v přirozeném prostředí. Do kavárny si jistě najdou cestu i maminky s dětmi, účastníci vzdělávacích kurzů nebo návštěvníci hospicového parku, což posiluje soudržnost mezi nemocnými a zdravými. „Chceme, aby měli naši klienti tu nejlepší péči a cítili se u nás jako doma. Kavárna je dalším prostředkem k tomu, aby nebyli odtrženi od společnosti,“ uvádí Michal Šustr, ekonom Domu léčby bolesti s hospicem sv. Jakuba.
Kavárna nabízí bezbariérové prostředí se sociálním zázemím hned vedle školicích prostor, kde se ročně vzdělává na 3000 účastníků rozličných kurzů a přednášek. Letos na jaře se zákazníci dočkají rozšíření o venkovní zahradní posezení. Nezbytné úpravy budou financovány z příjmů kavárny. Výdělky poputují také na podporu hlavní činnosti hospice, jíž je péče o umírající a jejich blízké.
Nadace ČEZ vloni na jižní Moravě a na Vysočině podpořila 32 projektů. Velká část pomoci putuje právě do služeb sociální a zdravotní péče. „V pokročilém věku se stále více lidí přesouvá do pečovatelských domů nebo hospiců. I tady mohou prožít závěrečnou etapu života důstojně, proto často adresujeme naši pomoc právě těmto institucím,“ uvádí Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČEZ