V Nákří totiž typické „kolečko“ netančí „mládenci“, ale třeba mušky Lihomilky, žokejky, kostlivci, Mexičané, asijské prodavačky nebo „fakt vostrý“ rockeři. „Rozhodně nejde o žádný novodobý výstřelek. Před šestnácti lety, kdy jsme masopust díky podpoře Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ po dlouhé odmlce obnovili, jsme pouze navázali na jeho původní historickou podobu,“ uvedl starosta Nákří Miloslav Jodl.
To potvrdil i jeho předchůdce Pavel Božovský, který se masopustního reje zúčastnil coby „Akademický umělecký fotograf a stvořitel nového art stylu, takzvaného Nákeřského Pavlismu“. „Pavel je jasnou ukázkou toho, jak u nás masopustní koleda vypadá. Její zvláštností je, že každý včetně dětí přijde v masce, kterou si sám vybere. Objeví se tak ledaskdo a ledasco. Nemáme žádná omezení. Do poslední chvíle tak vlastně nikdo neví, jaké masky se objeví,“ vysvětlil formu zdejší masopustní koledy Jodl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komerční tisková zpráva