ČEZ: Moravští energetici pomáhali neziskovým organizacím

20.09.2012 10:40 | Zprávy

Čtyřiačtyřicet zaměstnanců Skupiny ČEZ v průběhu tohoto týdne věnovalo svůj pracovní den neziskové organizaci. V Opavě, Ostravě a Šumperku pracovali pro Dům sv. Cyrila a Metoděje, Dětský domov Na Vizině, Armádu spásy, Dětské centrum Domeček, Centrum Pomněnka a Hospic sv. Lukáše.

ČEZ: Moravští energetici pomáhali neziskovým organizacím
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Kdo si najde „Čas pro dobrou věc,“ může jeden pracovní den v roce darovat potřebným. Skupina ČEZ tuto možnost zaměstnancům nabízí již pátý rok. Tentokrát dobrovolníci pomohli šesti neziskovým organizacím v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.

Sedmnáct dobrovolníků ze zákaznického centra společnosti ČEZ zavítalo do Domova sv. Cyrila a Metoděje pro zrakově postižené. Při pletí záhonů i natírání plotu a dveří se spřátelili s klienty domova a blíže poznali jejich denní režim. „Dobrovolnického dne jsem se letos zúčastnil poprvé a nemohu si vynachválit vytržení z běžného pracovního dne, kdy k pohodě nás dobrovolníků přispěla i dobrá organizace ze strany domova. Jsem rád, že jsem mohl přiložit ruce k dílu a přispět dobré věci,“ uvedl Jan Ležatka, regionální manažer zákaznických center na Moravě.

Osm pracovnic účetního útvaru pomáhalo Hospici sv. Lukáše, zastali práce na zahradě i úklid pokojů. „S energetiky spolupracujeme pravidelně a vždy je to fajn. Letos jsme dokonce získali půlmilionový příspěvek od Nadace ČEZ na zakoupení zdravotnického materiálu. V anketě „Vaše volba“ nám totiž lidé z regionu poslali nejvíc hlasů,“ usmívá se vedoucí hospice Jaroslav Doležel.  

Dalších jedenáct účetních si vzalo na starost úklid po rekonstrukci jídelny v Dětském domově Na Vizině a hrabání listí, včetně klestění zahrady a odplevelení chodníků v Dětském centru Domeček.

Parta sedmi zaměstnanců z Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně pomohla na ranči pro hipoterapii v šumperském Centru Pomněnka. Opravovali ohradu pro koně a natíraly plot pro Kozy kamerunské.

Poslední dobrovolnicí se stala tisková mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Moravu. Armádě Spásy poskytla již druhý rok odbornou pomoc v oblasti komunikace s veřejností. S radami předala, společně se Simonou Kaňokovou, koordinátorkou projektu “Čas pro dobrou věc“, za firmu ČEZ hračky určené Azylovému domu pro matky s dětmi.  „Oproti loňsku jsem zaznamenala řadu úspěchů. V oblasti komunikace je ale vždy prostor k zlepšení a to je třeba si uvědomit,“ říká s úsměvem Alice Lutišanová.

Informace o veřejně prospěšných organizacích:

Charita Opava, Dům sv. Cyrila a Metoděje pro zrakově postižené- poskytuje sociálně aktivizační služby a chráněné bydlení. Cílovou skupinu tvoří dospělí, těžce zrakově postižení nebo lehce mentálně postižení občané z celé republiky. Jsou to lidé, kteří i přes svůj handicap chtějí žít běžným životem - dále se vzdělávat, samostatně bydlet či aktivně trávit svůj volný čas.

Charita Ostrava, Hospic svatého Lukáše - je určen pro osoby nevyléčitelně nemocné v terminálním stádiu života, jejichž obtíže nevyžadují léčbu v nemocnici a není možné je zvládnout ani v domácím prostředí. Cílem práce týmu odborníků hospice je dosažení co nejlepší kvality života nemocného i jeho rodiny.

Centrum Pomněnka,Šumperk - od roku 1997 poskytuje denní služby pro osoby s mentálním postižením. Posiluje sociální začleňování osob s mentálním postižením. Snaží se, aby si udržely stávající schopnosti a dovednosti a našly řešení jejich nepříznivé sociální situace.

Dětský domov Na Vizině, Slezská Ostrava, třetím rokem nabízí ústavní výchovu pro děti a mládež. S náhradní rodinou zde vyrůstají děti, které nemohou být vychovávány ve vlastní rodině a nebyly zařazeny do programu osvojení. Celodenní režim probíhá v rodinné skupině.

Dětské centrum Domeček, Ostrava - poskytuje zdravotní, výchovnou a sociální péči dětem ve věku do 5 let. Jedná se o nestátní zdravotnické zařízení. Péče je poskytována formou ústavní péče v nepřetržitém provozu a částečně ambulantně, kapacita centra je 100 dětí.

Armáda spásy, Ostrava – Poruba, stará se o ty, kteří potřebují pomoc, či se ocitli bez střechy nad hlavou, stejně jako o osamělé a hledající. Podílí se na prevenci bezdomovectví v Ostravě, provozuje Centrum sociálních služeb pro ženy a matky s dětmi nebo Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež.

O projektu:

Projekt firemního dobrovolnictví „Čas pro dobrou věc“ organizuje Skupina ČEZ od roku 2008. Jedná se o dlouhodobou spolupráci založenou na dobrovolnosti všech zúčastněných stran. Do podzimu 2012 pracovalo již přes 1900 firemních dobrovolníků, kteří pomáhali průměrně v 50 veřejně prospěšných organizacích ročně. Tato forma pomoci doplňuje firemní filantropii jako součást společensko odpovědných aktivit Skupiny ČEZ.

Společnost ČEZ jako největší firemní dárce získala v roce 2011 poosmé ocenění „TOP Odpovědná firma“ v kategorii podle absolutního objemu rozdělených prostředků. Umístění v žebříčku jí přineslo speciální ocenění platformy Byznys pro společnost – FIRMA A ŠKOLA za dlouholetý systematický a strategický přístup k rozvoji vzdělávání v České republice.

Alice Lutišanová, mluvčí Skupiny ČEZ pro střední a severní Moravu

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ČEZ

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní ČR: Čerti s Mikulášem přijdou za dětmi do Výpustku, Koněprus i Mladče

22:08 Správa jeskyní ČR: Čerti s Mikulášem přijdou za dětmi do Výpustku, Koněprus i Mladče

V peklo s čerty i Mikulášem se na přelomu listopadu a prosince změní tři zpřístupněné jeskyně –Výpus…