Studenti a účastníci školicích kurzů budou pracovat s nejmodernějšími elektrotechnickými komponenty a prvky a vzdělají se v měření a diagnostikování jejich vlastností. V oboru současných domovních a průmyslových slaboproudých instalací se naučí sestavovat a programovat složitá zapojení a celky. „Učebna vhodně doplní teoretické i praktické vyučování v odborných předmětech a významně přispěje k pochopení zdánlivě složité problematiky,“ uvádí Jana Fialová, ředitelka ISŠT Benešov.
V učebně přibyly také měřicí a diagnostické přístroje a počítače pro nastavování, programování a simulaci praktických učebních úloh. Žáci od nižších až po nejvyšší ročníky budou od ledna sestavovat praktická funkční zapojení, měřit, diagnostikovat a také vyhledávat poruchy. „Význam posluchárny pro budoucí praxi našich studentů je zřejmý. Zájem okolních firem a místního úřadu práce, aby ji mohli využívat pro své zaměstnance a rekvalifikanty, je toho důkazem,“ doplňuje Jana Fialová.
Grantové řízení Oranžová učebna vyhlásila Nadace ČEZ poprvé v roce 2010, do dnešního dne podpořila 53 Oranžových učeben po celé České republice. Jejich cílem je zkvalitňovat výuku technických a přírodovědných předmětů na základních, středních a vyšších odborných školách. „Vedle kvalitnější výuky chceme studentům poskytnout také přípravu na jejich budoucí pracovní uplatnění. Každý zaměstnavatel dnes žádá praxi a tak není nic jednoduššího, než na ní začít pracovat už při studiu,“ říká Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva