ČEZ: Oslava zlaté svatby u Jaderné elektrárny Temelín

25.06.2023 14:51 | Tisková zpráva

V obci Temelín se Eva a František Maškovi brali v 2. června 1973. Přesně o padesát let později svůj slib potvrdili v zámeckém parku kolem Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Jihočeská elektrárna tak po osmi letech hostila zlatou svatbu.

ČEZ: Oslava zlaté svatby u Jaderné elektrárny Temelín
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Paní Eva Mašková se narodila v obci Březí, manžel František Mašek pochází z vesničky Buzkov u Purkarce. Ani jednu z obcí už byste na současné mapě nenašli. Místo obce Březí stojí Jaderná elektrárna Temelín a místo Buzkova u Purkarce je vodní nádrž Hněvkovice. Přesto pár na elektrárnu nezanevřel a nedávno k jejímu infocentru přijel potvrdit manželský slib z roku 1973.

„Výběr místa obřadu pro naši zlatou svatbu byl jasný. Chtěli jsme využít možnost vrátit se na místo, které sehrálo nezapomenutelnou roli v našem životě. Budova zámečku i zámecký park jsou krásné a upravené. Jsme rádi, že jsme naše manželství po padesáti letech mohli zpečetit právě tady,“ shodují se manželé Maškovi, kteří si na ostrůvku v parku vyměnili prstýnky a podepsali se do pamětní knihy obce Temelín.

Dnes žijí manželé v Českém Vrbném u Českých Budějovic. Radost jim dělá pět vnoučat, jedna pravnučka a další pravnučka je na cestě.

Zlatá svatba byla netradiční i pro obec Temelín. Naposledy zde byla před sedmi lety. „Zlaté svatby jsou i pro naši obec velmi ojedinělé. Naposled to bylo v roce 2016, kdy zlatou svatbu slavil bývalý starosta naší obce Petr Macháček. Jsem rád, že si manželé Maškovi temelínský park pro svoji zlatou svatbu vybrali,“ říká starosta obce Temelín Josef Váca.

Letos jde o třetí svatbu nedaleko temelínských chladicích věží, celkově od roku 2006 už o 136 svatební obřad. První zlatou svatbu hostil Temelín v roce 2015.

Od začátku roku elektrárna Temelín vyrobila 7,4 terawatthodin elektřiny. Společně s Dukovany jde o zdroje, které produkují největší množství čisté elektrické energie a podílí se tak výraznou měrou na bezemisní výrobě Skupiny ČEZ. Ročně se díky jaderným elektrárnám nevypustí do ovzduší přibližně dvě desítky miliónů tun CO2.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Odvolání Hřiba

Pane Nachere, nemyslíte, že už je opravdu na čase odvolat Hřiba? Sice jste v opozici, ale podle mě by se k vám přidal i někdo z koalice, a pokud ne, tak se jen potvrdí, že takovým lidem jde jen o korýtko, protože je více než jasné, že je Hřib totálně nekompetentní a navíc nedůvěryhodný a dost možná ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Skauti ve Verměřovicích mají zrekonstruovanou klubovnu

20:16 Nadace ČEZ: Skauti ve Verměřovicích mají zrekonstruovanou klubovnu

Skautský oddíl ve Verměřovicích se schází v nové klubovně. Na rekonstrukci přispěla Nadace ČEZ částk…