„Většina z předávacích stanic byla zasažena povodní, mnohé byly dokonce kompletně pod vodou včetně elektro zařízení. Abychom lidem zajistili dodávky tepla ještě před příchodem zimy, museli jsme zvolit provizorní řešení. Teď se zaměříme na opravu zařízení a technologií, aby byl provoz co nejspolehlivější a nejefektivnější,“ řekl generální ředitel ČEZ Teplárenské Rostislav Díža.
V příštích týdnech a měsících musí technici postupně vyměnit většinu čerpadel, ventilů, elektroniky a dalších technologií, které povodeň poškodila nebo zničila.
Když ještě bylo město pod vodou, mnozí odhadovali, že se dodávky tepla nepodaří obnovit dříve než za několik měsíců, nakonec se vše zvládlo do tří týdnů po opadnutí vody. „Jsem rád, že se ten první krok povedl,“ děkoval za nonstop pracovní nasazení bohumínský starosta. „Ale čeká nás ještě hodně společné a náročné práce.“
V Bohumíně využívá dálkové teplo a teplou vodu od ČEZ přibližně pět tisíc domácností. Více informací najdete ZDE a ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva