Jak se shodli všichni vedoucí odboru řízení provozu napříč všemi severočeskými elektrárnami, jejich chod je bezproblémový, i když lidé snášejí vedra, jak se dá.
Že vysoké teploty výrobu v elektrárnách Skupiny ČEZ prakticky neomezují, je logické. Všechny totiž využívají takzvaný uzavřený chladící cyklus, přičemž ke snižování teploty se používají chladicí věže. Jiná situace je ovšem například v sousedním Německu a také ve Francii, kde musejí kvůli tropickým teplotám výrobu elektrické energie omezovat. Používají tam totiž průtočné chladicí systémy, přičemž vodu čerpají a zase vypouštějí přímo do řek. Vypouštěná voda přitom bývá vlivem vedra už natolik teplá, že může negativně ovlivnit ekosystémy řek. To v případě elektráren Skupiny ČEZ nehrozí.
Ve všech elektrárnách, tam kde je to možné, je pochopitelně klimatizace. Týká se to například centrální dozorny a dalších velínů, administrativních budov, obslužných provozů i odpočíváren. Sifonbary jsou pak kromě teplých provozů rozmístěny i tam, kde klimatizaci nelze nainstalovat. Lidé v teplých provozech navíc fasují certifikované ochranné nápoje.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČEZ