Úřad stanovuje lhůty pro vyjádření v šibeničních termínech, ačkoliv Hospodářská komora měla na přípravu zákona více než rok.
Obáváme se, že budou dopady současné situace na ekonomiku zneužity jako argument k prosazení nového stavebního zákona, a to na úkor ochrany kulturních památek, a i za cenu obejití legislativních pravidel. Ostatně, tyto hlasy už začaly z řad pražských developerů zaznívat.
Úřad totiž nepochopitelně trvá na integraci památkové péče v ochranných pásmech kulturních památek do stavebních úřadů. Památkáři tak nebudou moci závazně mluvit do stavebního ruchu v bezprostředním okolí nejvýznamnějších kulturních památek, zapsaných na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. To se týká zejména Prahy ale nejen jí.
Ministerstvo argumentuje tím, že takto to stanovil věcný návrh zákona zpracovaný Hospodářskou komoru, při ochraně jiných oblastí, než jsou památky, na stejném principu ale netrvá.
prof. Václav Girsa
prezident ČNK ICOMOS
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva