Bude zajímavé sledovat, jak se poměr bezhotovostních a hotovostních transakcí bude dále vyvíjet, zejména v kontextu rozvoje nových platebních technologií. To, co nám znělo před pár lety jako sci-fi, je realitou. Běžně dnes platíme bezkontaktně kartou a nálepkou, či dokonce mobilem. Bezhotovostní platby jsou rychlejší a pohodlnější a lidé s nimi platí i malé částky, které by dříve raději zaplatili v hotovosti. Oproti těm hotovostním mají ještě jednu méně očividnou, ale velkou výhodu. Poskytují nám skutečně detailní přehled o tom, kolik a za co utrácíme. Díky tomu můžeme i lépe hospodařit s našimi penězi. Všechny platby i s označením obchodníka jsou totiž viditelné v internetovém bankovnictví a tak přesně víte, v kterém obchodě jste nakupovali.
Peter Demjanovič, ředitel útvaru Karty ČSOB
Sedm dobrých rad pro lepší orientaci v oblasti platebních karet:
1. Využijte naplno potenciál své karty, ušetříte čas i peníze
Většina lidí používá kartu hlavně k výběrům hotovosti z bankomatů a platbám v obchodech nebo na internetu. Platební karty toho ale často umí více. Vyplatí se zjistit si, jaké služby nabízí ta vaše. Banky totiž karty nabízejí v rámci různých balíčků, které mohou zahrnovat například cestovní pojištění, pojištění ztráty a krádeže nebo pojištění právní ochrany řidiče. Možná si tedy při cestách do zahraničí nevědomky platíte cestovní pojištění dvakrát. Ušetřit můžete i se službou CashBack. Ta umožňuje pohodlný a většinou i bezplatný výběr hotovosti na pokladnách v různých obchodech. Stačí na pokladně oznámit vybíranou částku, která se vám z účtu odečte společně s platbou za nákup. Ověřte si, u kterých obchodníků lze CashBack využít, a při příštím nákupu si ušetřete cestu k bankomatu, případně i poplatky za výběr.
2. Chraňte své finance – dodržujte základní bezpečnostní pravidla

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva