ČVUT: EuroTeQ s dalšími univerzitními aliancemi stojí při Ukrajině

05.03.2022 12:11 | Tisková zpráva

Aliance EuroTeQ, jejímž členem je i ČVUT, se spolu s dalšími 40 aliancemi evropských univerzit včera připojila k podpoře Ukrajiny. Ve společném prohlášení aliance odsoudily i bombardování Charkovské národní univerzity.

ČVUT: EuroTeQ s dalšími univerzitními aliancemi stojí při Ukrajině
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

„Stojíme pospolu a vyjadřujeme ukrajinskému lidu naši nejsilnější solidaritu po útoku ruské vlády. Rovněž důrazně odsuzujeme bombardování Charkovské národní univerzity.“ Tak začíná text společného prohlášení 41 aliancí evropských univerzit, zastupujících téměř 300 evropských vysokoškolských institucí.

V prohlášení se dále uvádí, že tyto aliance byly vybudovány na základě společné vize mírové a vstřícné Evropy. Vysokoškolské instituce proto vyzývají k obnovení míru, demokracie a dodržování lidských práv na Ukrajině.

Text připomíná i to, že mnoho aliancí má partnery na Ukrajině. Jednotlivá sdružení už začala přijímat ukrajinské uprchlíky, včetně členů ukrajinské akademické obce. Partneři těchto aliancí pak solidárně nastavují mechanismy na podporu ukrajinských studentů a akademiků (získávání finančních prostředků, dodávky základního vybavení, stipendia atd.).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Pálení čarodějnic. Tradice, která baví, ale vyžaduje opatrnost

19:28 HZS ČR: Pálení čarodějnic. Tradice, která baví, ale vyžaduje opatrnost

Poslední dubnová noc, známá jako Filipojakubská, patří k oblíbeným tradicím, zejména díky pálení čar…