Za SmartGuide stojí zajímavý tým, který tvoří také absolventi ČVUT, Harvardu a bývalí zaměstnanci prestižní poradenské společnosti McKinsey. “Procestovali jsme celý svět autostopem i v business class a nebavilo nás už chodit s hromadou papírů z infocentra, trmácet se ve skupině 30 turistů nebo dopředu googlovat informace o každém místě, tak jsme se rozhodli s tím něco udělat,” říká spoluzakladatel startupu Filip Kinský.
Množství papíru nahradila interaktivní aplikace s intuitivním ovládáním, která cestovatele provede za pomocí geolokace, audia a rozšířené reality skoro jako živý člověk. Služeb SmartGuide dnes využívá už řada progresivních kanceláří cestovního ruchu a turistických atrakcí, včetně Prahy, Mariánských Lázní, Terezína, ale najdete ho i v dalších 20 zemích, například i při prohlídce Harvardovy univerzity. Aplikace totiž umožňuje snadno digitalizovat informace o turistických zajímavostech.
SmartGuide získal v polovině března investici 15 milionů od společnosti Grouport a mezinárodních investorů. Startupu pomáhájí také zkušení mentoři ze Sillicon Valley přes program CzechInvestu a zázemí inkubátoru ČVUT InQbay díky přístupu k nejnovějším technologiím a talentu. Cíle pro příští rok jsou totiž skutečně ambiciózní: “Plánujeme expandovat do více než 300 destinací, provést statisíce cestovatelů a nabídnout novou službu zákazníkům dopravců, cestovních kanceláři a dalších partnerů”, říká CEO Jan Doležal.
Více informací o inkubátoru ČVUT InQbay a startupu Smartguide najdete ZDE.
České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií). Studuje na něm přes 18 000 studentů. Pro akademický rok 2018/19 nabízí ČVUT svým studentům 94 studijních programů a v rámci nich 575 studijních oborů. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2018 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4500 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering" na 101.–150. místě, v oblasti „Mechanical, Aeronautical and Manuf. Engineering“ na 151.–200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" na 201.–250. místě, v oblasti „Electrical and Electronic Engineering“ na 201.–250. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251.–300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151.–200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture/Built Environment“ na 151.–200. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 220. místě. V celkovém hodnocení university je ČVUT na 491.– 500. příčce v meziročním srovnání a je tak stále nejlepší tuzemskou technickou univerzitou. Více informací najdete ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva