ČVUT: Národní centrum Průmyslu 4.0 spouští nový podcast o inovativních osobnostech

14.01.2022 7:33 | Tisková zpráva

Národní centrum Průmyslu 4.0 (NCP4.0) rozšířilo oblast své činnosti o podcast. Od 13. ledna bude pravidelně každý čtvrtek publikovat nový díl Inovacastu – podcastu o Průmyslu 4.0 a inovativních lidech, kteří ho tvoří. Obsah bude dostupný na Spotify a YouTube a je určen nejen odborné veřejnosti, ale všem, kteří se zajímají o budoucnost naší společnosti a moderní technologie.

ČVUT: Národní centrum Průmyslu 4.0 spouští nový podcast o inovativních osobnostech
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Inovacast se zaměřuje na zajímavé osobnosti světa businessu a technologií a jejich názory a propojuje lídry z oblasti technologických korporací, výzkumných organizací, ale také start-upů a malých firem. „Naším cílem je představovat výrazné osobnosti a jejich názory na to, jakým způsobem se bude vyvíjet naše společnost nebo jaké technologie a fenomény sledovat, abyste nejen ve světě businessu zůstali „konkurenceschopní,“ říká Alena Nováková, manažerka komunikace Národního centra Průmyslu 4.0.

Jako první host v křesle moderátora Aleše Vlka, který s NCP 4.0 spolupracuje dlouhodobě, se představil profesor Vladimír Mařík, český otec zakladatel Průmyslu 4.0 a vědecký ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT, který je znám svými progresivními až vizionářskými názory. V dalších dílech představíme Luboše Lukasíka, člena představenstva T-Mobile CZ, se kterým se budeme bavit nejenom o sítích 5G a jejich možnostech pro malé a střední výrobní firmy, Dariu Hvížďalovou, úspěšnou výzkumnici a podnikatelku v oblasti umělé inteligence ze společnosti Mainware, nebo Petra Vostrého a Jitku Řehákovou z České spořitelny, se kterými se zaměříme také na možnosti financování inovací a jejich vnímání moderních technologií prostřednictvím pohledu finanční instituce. Dalšími hosty první série budou Josef Kotrba, chairman poradenské společnosti Deloitte, a Michal Nevěřil, odborník na bezpečnost robotických pracovišť ze společnosti Pilz.

Inovacast je dalším krokem v šíření osvěty a vzdělávání veřejnosti na téma Průmyslu 4.0, který se postupně dostává do našeho běžného života: i proto se stále častěji setkáváme s termínem Společnost 4.0. Centrum podcastem navazuje na divácky populární vzdělávací pořady nebo diskuse lídrů z oblasti průmyslu a státu. Formát podcastu má ambici oslovit širší veřejnost. „Ze strany našich diváků jsme vycítili potřebu nejen odborného vzdělávání, ale právě také širší diskuse na téma moderních technologií a názory osobností na současné dění ve společnosti, a to v odlehčené formě“, říká eventová manažerka NCP 4.0 Alena Nessmithová.

Podcast vzniká ve spolupráci se studiem Deloitte, a to jako video i audio. Dostupný bude nejen na webu centra, ale také na Spotify a YouTube, do budoucna se bude rozšiřovat i na další podcastové aplikace.

První díl Inovacastu je k dispozici na webu Národního centra Průmyslu 4.0 ZDE, v aplikaci Spotify ZDE a jako video na YouTube ZDE.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. Podle Metodiky 2017+ je nejlepší českou technikou ve skupině hodnocených technických vysokých škol. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií). Studuje na něm přes 17 800 studentů. Pro akademický rok 2021/22 nabízí ČVUT svým studentům 227 akreditovaných studijních programů a z toho 94 v cizím jazyce. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. Podle výsledků takzvaného škálování všech výzkumných organizací dle Metodiky 2017+, které schválila na konci března 2021 Rada pro výzkum, vývoj a inovace, bylo ČVUT hodnoceno ve skupině pěti technických vysokých škol a obdrželo nejvyšší hodnocení stupněm A. ČVUT v Praze je v současné době na následujících pozicích podle žebříčku QS World University Rankings, který hodnotil 1673 univerzit po celém světě. V celosvětovém žebříčku QS World University Rankings je ČVUT na 403. místě a na 12. pozici v regionálním hodnocení „Emerging Europe and Central Asia“. V rámci hodnocení pro „Engineering – Civil and Structural" je ČVUT mezi 151. – 200. místem, v oblasti „Engineering – Mechanical“ na 201. – 250. místě, u „Engineering – Electrical“ na 201. až 250. pozici. V oblasti „Physics and Astronomy“ na 201. až 250. místě, „Natural Sciences“ jsou na 254. příčce. V oblasti „Computer Science and Information Systems" je na 201. – 250. místě, v oblasti „Material Sciences“ na 301. až 350. místě, v oblasti „Mathematics“ na 351. až 400. místě a v oblasti „Engineering and Technology“ je ČVUT na 221. místě. Více ZDE.

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky je moderní vědecko-výzkumný ústav Českého vysokého učení technického v Praze (CIIRC ČVUT), který spojuje excelentní výzkumné týmy, mladé talenty a unikátní know-how s cílem posouvat technologické hranice a navázat na to nejlepší z tradic českého technického vzdělávání. Těžiště výzkumné práce CIIRC ČVUT se zaměřuje na čtyři základní pilíře: průmysl, energetiku, chytrá města a zdravou společnost, a to jak v základním, tak aplikovaném výzkumu. CIIRC ČVUT byl založen v roce 2013, přičemž plný provoz zahájil v polovině roku 2017 v nově postavené budově. V současné době čítá více než 300 zaměstnanců v 8 výzkumných odděleních, která jsou doplněna tzv. Centry včetně Testbedu pro Průmysl 4.0. Oblast odborného zájmu CIIRC ČVUT je široká: zahrnuje umělou inteligenci, robotiku, automatické řízení a optimalizaci, počítačovou grafiku, počítačové vidění a strojové učení, automatické rozhodování, návrh softwarových systémů a výpočetních prostředků, návrh rozhodovacích a diagnostických systémů a jejich aplikace v medicíně, bioinformatiku, biomedicínu či asistenční technologie. ČVUT CIIRC vytváří jedinečný ekosystém akademicko-průmyslové spolupráce, ve kterém využívá diverzifikované formy financování projektů z národních, evropských a soukromých zdrojů. Více informací ZDE.

Národní centrum Průmyslu 4.0 je otevřená akademicko-průmyslová platforma, která propojuje přední nositele inovací z řad univerzit, firem a dalších organizací, jejichž cílem je společně přispět k rozvoji Průmyslu 4.0 v České republice. Centrum v současné době sdružuje více než 50 partnerů z oblasti akademické a průmyslové sféry včetně technických univerzit ČVUT, VUT, VŠB-TUO, TUL a ZČU. Našimi hlavními průmyslovými partnery jsou Siemens, Škoda Auto a T-Mobile Česká republika. Centrum bylo založeno v roce 2017 profesorem Vladimírem Maříkem a dalšími průkopníky Průmyslu 4.0 a je součástí Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze. Důležitou součástí NCP4.0 je infrastruktura Testbedu pro Průmysl 4.0. Více ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nařízení vlády stanovuje lokality, kde je k výstavbě malých obnovitelných zdrojů energie nutné stavební povolení a souhlas Ministerstva obrany

16:08 Nařízení vlády stanovuje lokality, kde je k výstavbě malých obnovitelných zdrojů energie nutné stavební povolení a souhlas Ministerstva obrany

Vláda schválila nařízení, kterým stanovila vymezená území Ministerstva obrany, ve kterých stavby pro…