Tento kurz je v souladu s moderními výukovými trendy a naplňuje všechny tři charakteristické rysy kvalitního vysokoškolského vzdělávání. Internacionalizaci, která učí studenty spolupracovat v mezinárodním prostředí, teorii, která jim poskytuje kvalitní teoretický a odborný základ, a praxi, jež umožňuje studentům naučit se řešit skutečné projekty. Kurzu se účastní vybraných 12 českých studentů a 12 studentů z Lille, odborné přednášky zajišťují vyučující z Masarykova ústavu a praktický úkol k řešení pro ně připravily velké firmy, působící v mezinárodním prostředí.
„Jsem moc ráda, že se to podařilo uskutečnit. Je v tom velký kus práce a také nadšení mnoha učitelů i dalších pracovníků,“ říká profesorka Vladimíra Dvořáková, ředitelka Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT v Praze. „Pro studenty to bude obrovská zkušenost a možná u některých z nich to zcela nově nastartuje jejich budoucí kariéru“.
Kurz začíná týdenním setkáním českých a francouzských studentů v Praze, kde se vytvoří čtyřčlenné projektové týmy, jež dostanou od firem konkrétní zadání projektu. Týmy studentů začnou pracovat na plánu realizace projektů, přičemž odborné zázemí k projektovému managementu a konzultace k realizaci jim budou poskytovat učitelé z Masarykova ústavu a také zástupci spolupracujících firem. Práce týmů bude pak pokračovat na dálku a závěrečné setkání proběhne koncem dubna v Lille, kde týmy budou prezentovat výsledky své práce. Odborná porota posoudí jednotlivé projekty a studenti se také dozví, zda a jak firmy jejich řešení využijí.
Na projektu spolupracují tyto firmy: Cofidis, Komerční banka, L´Oréal, Linet, DECATHLON, HappyGo.
Oficiální zahájení celé akce se koná dne 14. 2. 2022 od 13:00 do 16:00 na rektorátu ČVUT, budova A, Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha 6.
Více informací najdete ZDE.
IPW je realizován v rámci projektu č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_056/0013243
České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. Podle Metodiky 2017+ je nejlepší českou technikou ve skupině hodnocených technických vysokých škol. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií). Studuje na něm přes 17 800 studentů. Pro akademický rok 2021/22 nabízí ČVUT svým studentům 227 akreditovaných studijních programů a z toho 94 v cizím jazyce. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. Podle výsledků Metodiky 2017+ bylo ČVUT hodnoceno ve skupině pěti technických vysokých škol a obdrželo nejvyšší hodnocení stupněm A. ČVUT v Praze je v současné době na následujících pozicích podle žebříčku QS World University Rankings, který hodnotil 1673 univerzit po celém světě. V celosvětovém žebříčku QS World University Rankings je ČVUT na 403. místě a na 12. pozici v regionálním hodnocení „Emerging Europe and Central Asia“. V rámci hodnocení pro „Engineering – Civil and Structural" je ČVUT mezi 151. – 200. místem, v oblasti „Engineering – Mechanical“ na 201. – 250. místě, u „Engineering – Electrical“ na 201. až 250. pozici. V oblasti „Physics and Astronomy“ na 201. až 250. místě, „Natural Sciences“ jsou na 254. příčce. V oblasti „Computer Science and Information Systems" je na 201. – 250. místě, v oblasti „Material Sciences“ na 301. až 350. místě, v oblasti „Mathematics“ na 351. až 400. místě a v oblasti „Engineering and Technology“ je ČVUT na 221. místě. Více ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva