Celní správa: Celníci se zaměřili na dluh u přetížených kamionů

19.10.2024 11:12 | Tisková zpráva

Včerejší den byl pro celníky z Vysočiny plodný. Po záchytu důmyslně pašovaných cigaret zde se hlídky v terénu se za podpory analytického oddělení zaměřily i na neuhrazené pokuty dlužníků za dopravní přestupky, které dříve předaly k vymáhání celní správě městské úřady. V síti uváznul polský kamion jehož provozovatel dlužil na pokutách 297 000 Kč. Celníci od řidiče na místě vybrali celou dlužnou částku.

Celní správa: Celníci se zaměřili na dluh u přetížených kamionů
Foto: Celní správa
Popisek: Celní správa

Přetížená nákladní vozidla jsou postrachem nejen pro ostatní účastníky silničního provozu, ale také pro rozpočty obcí, které se následně potýkají s poškozenými silnicemi a vysokými náklady na jejich opravy. Poměrně vysoké pokuty za dopravní prohřešky související s přetíženými vozidly vyměřují přepravcům kompetentní orgány, nejčastěji příslušné odbory dopravy městských úřadů s rozšířenou působností v rámci příkazního řízení.

Ne vždy je ale vyměřená částka nakonec připsána do příslušných rozpočtů. Zejména zahraniční přepravci se nezřídka zdráhají pokuty platit. V případě, že dlužná pokuta není v termínu správnímu orgánu uhrazená, je případ předán Celní správě ČR k vymáhání v rámci tzv. dělené správy. A to byl i včerejší případ zastaveného polského kamionu převážejícího dřevo. Jeho pohyb po území České republiky měli v hledáčku celní analytici už nějakou dobu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Do zoo se vrátila další kočkovitá šelma – kočka s nejdelší srstí, manul

20:16 Zoo Ostrava: Do zoo se vrátila další kočkovitá šelma – kočka s nejdelší srstí, manul

Po deseti letech jsme obnovili chov další kočkovité šelmy. Jedná se o manula – otužilý druh obývajíc…