Dotyčná se tak přesvědčila, že internetové prostředí není anonymní a veškeré aktivity na sociálních sítích může sledovat i orgán dohlížející na dodržováním povinností a zákazů v souvislosti s nakládáním se zbožím porušujícím práva duševního vlastnictví. Jihočeští příslušníci oddělení dohledu nad subjekty svou činností opětovně ukázali, že se velmi dobře pohybují jak v terénu při fyzických kontrolách provozoven a skladů, tak i ve virtuálním prostoru nejen na sociálních sítích.
Zadržené zboží putovalo do skladu celního úřadu. Osobě, která se zbožím porušujícím práva duševního vlastnictví nakládala, hrozí v případě přestupkového řízení pokuta až do výše 10 milionů korun. V případě, že se majitelé ochranných známek rozhodnou využít takzvaný zjednodušený postup se souhlasem prodejce zboží, bude zboží zklikvidováno.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva