Celníci kontrolovali provozovny, ve kterých docházelo k nelegálnímu provozování hazardních her, a to na technických herních zařízeních bez vydaného povolení Ministerstva financí. Příslušníci v obou regionech zkontrolovali celkem 33 nelegálně fungujících míst. Zadrželi celkem 119 ks technických herních zařízení (typu Pegasus, Futura, Explorer a různé druhy výherních hracích přístrojů) provozovaných nelegálně a také finanční hotovost přesahující částku 163 000 Kč.
Kontrolní akce Vidle III navázala na předešlé kontrolní akce Vidle I (2019) a Vidle II (2021). Vzhledem k velkému počtu kontrol posílili personálně a technicky Celní úřad pro Moravskoslezský kraj i příslušníci z dalších celních úřadů. Důvodem byl nejenom velký počet uskutečněných kontrol, ale i délka kontrolovaného období. Celní správa v průběhu všech tří kontrolních akcí VIDLE I až VIDLE III provedla 108 kontrol v 61 provozovnách a zadržela 442 technických herních zařízení různých typů (kvízomat, Pegasus, Explorer, Futura, Voyager a různé druhy výherních hracích přístrojů) včetně finančních prostředků v celkové výši téměř 546 200 Kč. Díky pravidelnému nasazení celníků se podařilo provozování nelegálního hazardu ve výše uvedených lokalitách výrazně potlačit.
Kontroly probíhaly v průběhu celého týdne a v jakoukoliv denní či noční hodinu. Celníci se během nich setkávali i s různými důmyslnými nástrahami, kdy provozovatelé chtěli znemožnit zadržení herních zařízení například ukotvením do podlahy. Zadržená zařízení jsou uložena ve skladu celní správy a v navazujícím řízení o přestupku může být rozhodnuto o propadnutí věci. Současně provozovateli výherních přístrojů hrozí pokuta až do výše 50 milionů Kč.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva