V oblasti spotřebních daní dosáhla celní správa plánu stanoveného ministerstvem financí. Inkasovala 160,7 miliard korun, což je o 4,5 miliard více než v uplynulém roce. Výběr spotřební daně u tabákových výrobků činil 56,2 miliard, u lihu 7,3 miliardy a příjem ze spotřební daně z minerálních olejů dosáhl 91,7 miliard korun.
Při dovozu zboží ze třetích zemí byly vybrány poplatky (clo, DHP, SPD) ve výši 2 miliard korun.
Celní správa od loňského ledna působí jako dozorový orgán v oblasti provozování hazardních her. Za tuto dobu celníci provedli přes dva tisíce kontrol, zajistili téměř tisíc kusů herního zařízení a platební prostředky ve výši 2,7 milionů korun.
Pracovníci dohledu od prosince 2016 dozorují i dodržování zákona o evidenci tržeb. Za tuto dobu uskutečnili 9169 kontrol, při kterých v 18,51 % zjistili porušení. Nejčastěji se jednalo o nevystavení účtenky, nezaslání údajů do systému či opomenutí umístit informační oznámení. Ve správním řízení bylo pravomocně rozhodnuto o více než tisíci přestupcích a uloženy pokuty za jedenáct milionů korun. V deseti případech došlo k uzavření provozovny.
Při kontrolní činnosti systému elektronického mýtného bylo v minulém roce zjištěno 22 640 porušení a uloženo téměř 17, 5 milionů korun v blokových pokutách. Ve třinácti tisících případů časového zpoplatnění celníci zjistili porušení právních předpisů a uložili 14 milionů korun v blokových pokutách.
Hodnota padělků a nedovolených napodobenin v cenách originálu, které byly odhaleny celní správou v oblasti porušování práva duševního vlastnictví, činila v loňském roce přes 245 milionů korun. Nejčastěji docházelo k padělání oblečení a hraček. Celníci zajistili přes tři sta padesát tisíc kusů padělků.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva