Nastudování tohoto díla s Českou filharmonií a Českým filharmonickým sborem Brno se ujal Jakuba Hrůša. Sólové party budou patřit Kateřině Kněžíkové, Richardu Samkovi a Svatopluku Semovi. Toto výjimečné dílo přes své dramaticko-poetické a hudební kvality zní z koncertních pódií jen zřídka.
Jakub Hrůša se před Českou filharmonii postaví také ve výjimečném provedení původní kompletní verze monumentálního oratoria Svatá Ludmila, kterým festival uctí 15. září, tedy symbolicky v den úmrtí české světice, 100. výročí samostatné republiky Čechů a Slováků. Během následujících večerů se na Dvořákově Praze představí například londýnský orchestr Academy of St Martin in the Fields, Orchestra of the Age of Enlightenment, Staatskapelle Dresden. V čele hvězdných sólistů letošního ročníku stojí bezesporu famózní klavírista Krystian Zimerman. Zaujmou jistě i výteční klavíristé mladších generací Jevgenij Kissin, Valentina Lisitsa či houslistka Janine Jansen. Na postu kurátorky komorní řady Dvořákovy Prahy se letos představí vynikající izraelská klarinetistka Sharon Kam.
Antonínu Dvořákovi bude patřit v Praze již tato neděle 2. září. Na své si přijdou děti i dospělí. Na Rodinném dni se děti ve společnosti velkého českého skladatele netradičně rozloučí s prázdninami. Čekají je hudební i výtvarné dílny a koncerty. Po pražských stopách Antonína Dvořáka se mohou festivaloví fanoušci vydat během čtyř hudebních zastavení a poznat místa, kde Dvořák v Praze studoval, pobýval, tvořil i koncertoval. Slovem fundovaným, objevným a také vtipným doplní koncerty festivalový muzikolog David Beveridge. U této příležitosti nabídne Český rozhlas Vltava odpolední tematický blok s přímými přenosy některých koncertů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva