Česká krajina: Maskotem Středočeského kraje se stal pratur, díky milovické rezervaci

17.01.2019 18:50 | Zprávy

Nového maskota Středočeského kraje představila dnes Středočeská centrála cestovního ruchu na brněnském veletrhu GO – Regiontour. Pratur Karlík by měl pomáhat do středních Čech lákat další návštěvníky.

Česká krajina: Maskotem Středočeského kraje se stal pratur, díky milovické rezervaci
Foto: ceskakrajina.cz
Popisek: Česká krajina

Pratuři se ve středních Čechách objevili znovu po staletích v roce 2015 v rezervaci v bývalém vojenském prostoru Milovice, kam je přivezla ochranářská organizace Česká krajina. Unikátní projekt, který spojuje ochranu přírody s šetrnou turistikou, se stal okamžitě magnetem pro návštěvníky. „Střední Čechy nabízejí celou řadu lákadel a zajímavostí. Jsme nesmírně rádi, že ze stovek možných symbolů se maskotem kraje stal právě pratur inspirovaný naším projektem,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské organizace Česká krajina.  

Bývalý vojenský prostor se v roce 2015 stal prvním místem na světě, kde se v rámci jedné rezervace vyskytují všechny tři druhy původních velkých kopytníků Evropy: divocí koně, zubři a zpětně šlechtění pratuři. I díky tomu má projekt celosvětovou publicitu na pěti kontinentech, mimo jiné v New York Times, Washington Post, BBC, Sicence, Der Standard a dalších médiích. Stal se tak celosvětově nejsledovanějším českým projektem posledních let.  

Středočeská centrála turistického ruchu představila na brněnském veletrhu nejenom nového maskota kraje, ale také brožuru propagující třináct zajímavých míst ve Středočeském kraji, kde si mohou návštěvníci zvířata prohlédnout. Jsou mezi nimi jak mini zoo s exotickými zvířaty a kontaktní farmy, tak hrady a zámky, které ve svých ohradách chovají lesní zvěř nebo medvědy, kteří stráží majestátné stavby v bývalých vodních příkopech. Své místo má v brožuře i milovická rezervace.

„Návštěva ZOO potěší všechny generace a zpestří jakýkoliv výlet. Ve Středočeském kraji jich je hned několik a proto jsme vytvořili brožuru, která návštěvníkům pomůže vybrat nejlepší destinaci pro výlet. Zmapovali jsme jak tradiční místa se zvířátky, jako je Berounské medvědárium, tak místa nová. Vloni v červnu otevřel Zoopark Karlštejn, který láká nejen na exotická zvířata, ale i na výhled na jeden ze symbolů středních Čech – hrad Karlštejn,“ říká Markéta Wernerová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Plzeňští celníci zajistili chráněné mořské koníky v prodejně potravin

22:31 Celní správa: Plzeňští celníci zajistili chráněné mořské koníky v prodejně potravin

Lahev s chráněnými mořskými koníky nalezli plzeňští celníci v rámci své běžné kontrolní činnosti.