Modernější formát umožňuje divákům sledovat všech sedm programů ČT ve vysokém rozlišení, a rovněž jim dává možnost vybrat si, z jaké oblasti chtějí sledovat regionální zpravodajství. Na druhou vlnu digitalizace, ke které došlo na základě rozhodnutí vlády a mezinárodních dohod, se Česká televize intenzivně připravovala již od roku 2018, kdy spustila přechodovou síť. Stejně dlouho připravovala informační kampaní na náročnou změnu i diváky. Podle průzkumu společnosti Nielsen Admosphere se pro obyvatele Česka stala hlavním zdrojem informací o přechodu na DVB-T2.
Ostrý proces přechodu na modernější standard vysílání zahrnující deset regionálních fází vypínání odstartovala Česká televize 27. listopadu loňského roku v Praze a ve středních Čechách. V době vyhlášení nouzového stavu v březnu letošního roku, kdy bylo vysílání České televize klíčové pro zajištění informovanosti všech obyvatel, byl přechod z rozhodnutí vlády pozastaven a obnoven znovu v červenci. Se zpožděním čtyř měsíců oproti původnímu plánu završilo celý proces vypnutí vysílačů ve Zlíně a Valašských Kloboukách ve středu 30. září.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva