Česká výrobní družstva oprávněně zajímají podmínky mezinárodního obchodu s USA a Čínou

25.11.2016 17:39 | Zprávy

V pátek 25. listopadu se uskutečnila Celorepubliková porada Svazu českých a moravských výrobních družstev, které se zúčastnilo téměř 200 zástupců členských firem. Setkání vrcholných manažerů výrobních družstev se stalo platformou pro konfrontaci aktuálních požadavků a potřeb výrobních podniků v České republice s názory a postoji reprezentovanými představiteli vlády a centrálních institucí.

Česká výrobní družstva oprávněně zajímají podmínky mezinárodního obchodu s USA a Čínou
Foto: crr.cz
Popisek: Svaz českých a moravských výrobních družstev

Na letošní Celorepublikovou poradu SČMVD byli přizváni ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, guvernér České národní banky Jiří Rusnok a ředitel makroekonomických analýz ČSOB Petr Dufek, kteří vystoupili k aktuálním krokům vlády a ČNB ovlivňujícím podnikatelské prostředí České republiky. Česká výrobní družstva patří mezi významné exportéry, kteří většinu své produkce vyvážejí do zemí EU, USA i do zemí tzv. třetího světa, manažery družstev tak oprávněně zajímají především intervence ČNB na devizovém trhu a uvolnění kurzu koruny i podmínky mezinárodního obchodu s USA a Čínou. Oslabování koruny v uplynulých letech pozitivně ovlivnilo ekonomiku českých exportérů, s ukončením režimu intervencí však budou spojeny podstatné dopady na jejich další podnikání.

Mezi prioritní témata manažerů výrobních družstev patří také podpora malých a středních firem. Svaz českých a moravských výrobních družstev dlouhodobě předkládá vládě a Parlamentu ČR opodstatněné připomínky členských výrobních družstev a aktivně se ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR podílí na tvorbě Akčního plánu podpory malých a středních podnikatelů. Svaz své požadavky opírá o Projekt restrukturalizace hospodářství České republiky, který vypracoval v roce 2013 v reakci na usnesení Evropské komise a jehož záměrem je významně posílit postavení středních firem v hospodářské struktuře České republiky. Tento krok lze z makroekonomického hlediska vnímat jako existenční pro prosperitu českého hospodářství.

Možnost vzájemné konfrontace praktických zkušeností zástupců výrobních podniků a stanovisek představitelů vlády a centrálních institucí, kterou Celorepubliková porada SČMVD umožnila, významně přispěla k oboustranné informovanosti.

Svaz českých a moravských výrobních družstev patří mezi největší a nejvýznamnější svazy zaměstnavatelů v České republice. Je představitelem silné skupiny výrobních družstev, zastupuje jejich zájmy na úrovni vlády a Parlamentu ČR, podporuje členská družstva širokou škálou odborných činností a služeb ve stěžejních oblastech podnikání a vytváří a prosazuje podmínky pro jejich rozvoj. Členskou základnu svazu tvoří přes 200 výrobních družstev z celé České republiky, jejichž činnost zahrnuje obory ve stavebnictví, strojírenství, automobilovém průmyslu, chemickém a kosmetickém průmyslu, výrobu automatizovaných pracovišť, nábytku, skla, plastů, obalů, oděvů nebo hraček.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Proč jste při předkládání zákona o střetu zájmů postupoval tak, jak jste postupoval?

Soud zákon shodil ze stolu ne kvůli obsahu, ale formě, jakou byl přijat. Přitom kdybyste postupoval tak, jak se má, zákon by přeci taky prošel nebo myslíte, že ne? A myslíte, že je obecně transparentní postupovat tak, jak jste postupoval vy, tedy že jste zákon chtěl prosadit jen jako přílepek bez to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Hrazení služeb nutričního terapeuta

22:31 VZP: Hrazení služeb nutričního terapeuta

V jakých případech jsou hrazeny služby nutričního terapeuta zdravotní pojišťovnou?