České dráhy letos nabízejí přepravu jízdních kol v 6 a půl tisících spojů, 568 nabízí jejich úschovu

27.03.2019 21:46 | Zprávy

České dráhy letos nabízejí cykloturistům 6 553 vlaků s rozšířenou přepravou spoluzavazadel, mezi kterými dominují jízdní kola. Celkem 568 spojů nabízí úschovu během přepravy ve speciálních vagónech. Také letos není nabídka spojů omezena jen na časově limitovanou sezónu, ale jízdní kola lze spoji Českých drah přepravovat po celý rok včetně zahraničních destinací.

České dráhy letos nabízejí přepravu jízdních kol v 6 a půl tisících spojů, 568 nabízí jejich úschovu
Foto: red
Popisek: ČD - logo

„V letošním roce jsme pro naše zákazníky připravily 6 553 spojů, ve kterých si mohou přepravit kola jako spoluzavazadla. Kolo si sami naloží, vyloží a během cesty na něj dohlížejí. Díky tomu je mají hned po vystoupení z vlaku připraveny na další cestu »v pedálech«. V 568 spojích pak nabízíme úschovu během přepravy. Kolo je uloženo pod dohledem našeho zaměstnance ve speciálním voze a cestující se o něj po celou dobu cesty nemusí starat. Ve výstupní stanici si ale musí u »cyklovozu« zase včas vyzvednout. Vyhledání takto vybavených spojů je velmi jednoduché. Stačí se podívat do jakéhokoli jízdního řádu a v každém je na tyto služby pro cykloturisty upozorněno například piktogramem,“ říká člen představenstva Českých drah a náměstek pro obchod Radek Dvořák. České dráhy myslí na cykloturisty také na dalších tratích, proto nabízejí přepravu jízdních kol i v dalších zvlášť neoznačených spojích Tam jsou k dispozici obvykle místa pro dvě až tři jízdní kola. Jízdní kola tak České dráhy letos přepraví skoro ve všech více než 7 000 vlacích.

„Vedle celoročně nabízené přepravy jízdních kol v běžných spojích vypravujeme navíc sezónní cyklovlaky na tratích souběžných s atraktivními cyklostezkami nebo do cyklisticky atraktivních regionů. Jedná se například o populární »Cyklohráček« z Prahy do Slaného, spoj »Cyklo Ohře« mezi Chebem a Karlovými Vary, cyklovlak Expres Pálava-Podyjí z Brna do Znojma a Šatova nebo speciální turistický vlak »Český ráj« z Prahy do Jičína a Turnova a »Cyklo Brdy« z Prahy do Jinců, Příbrami a Březnice. Tyto poslední dva vlaky provozujeme na objednávku Středočeského kraje,“ doplnil Radek Dvořák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Smlouva s Vatikánem

Podle toho, co vím, tak jde o dost kontroverzní smlouvu, můžete mi tak vysvětlit, proč bychom ji měli uzavírat? Jaký prospěch z ní ČR plyne? Nebo je to zas nějaké nařízení EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR na mezinárodní konferenci Digital Forensics Research Workshop

19:28 Policie ČR na mezinárodní konferenci Digital Forensics Research Workshop

Ve dnech 1. až 4. dubna 2025 se bude na Fakultě informačních technologií VUT v Brně konat prestižní …