Český rozhlas a ukrajinská veřejnoprávní vysílací společnost UA:PBC uzavřely dohodu o spolupráci

27.03.2023 17:05 | Tisková zpráva

Český rozhlas dnes na mezinárodní konferenci Radiodays Europe v Praze uzavřel dohodu o vzájemné spolupráci s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností UA:PBC.

Český rozhlas a ukrajinská veřejnoprávní vysílací společnost UA:PBC uzavřely dohodu o spolupráci
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a člen představenstva UA: PBC Andriy Taranov svým podpisem stvrdili, že obě veřejnoprávní instituce budou jakožto členové Evropské vysílací unie i nadále rozvíjet bilaterální vztahy v oblasti rozhlasového vysílání.

„Jsem rád, že uzavřením dohody budeme pokračovat ve spolupráci s veřejnoprávní vysílací společností Ukrajiny, kterou výrazně podporujeme od počátku války na Ukrajině. Mimo jiné již přes rok zajišťujeme kontinuální vysílání Ukrajinského rozhlasu prostřednictvím audioportálu mujRozhlas a klasických sítí DAB+ a DVB-T2. Jedná se o zásadní krok, díky němuž poskytujeme ukrajinským občanům v Česku každodenní dostupnost informací o aktuálním dění v jejich rodné zemi. Podpisem dohody o vzájemné spolupráci rozšíříme rozhlasovou a kulturní výměnu mezi Českou republikou a Ukrajinou,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

„Od Českého rozhlasu a dalších partnerů v EBU jsme měli od začátku velkou podporu, když jsme se museli přizpůsobit, abychom zajistili naše vysílání. Teď máme nové příležitosti, pokud jde o obsah. Je to velmi široké, od zpravodajství, které je pro nás nejdůležitější, až po spoustu kulturních obsahů. Český rozhlas je pro nás důležitý partner a doufám, že ukrajinská kultura bude v České republice přítomná, stejně jako bude ta česká více přítomná v následujících le-tech na Ukrajině,“ řekl člen představenstva UA: PBC Andriy Taranov.

V rámci dohody se Český rozhlas a UA:PBC zavázaly ke vzájemné výměně pořadů, především hudebních a literárních, včetně diskusních relací, feature, rozhlasových her či archivních záznamů. Zúčastněné strany budou také organizovat reciproční návštěvy svých pracovníků a vzájemně se účastnit festivalů, soutěžních přehlídek a dalších rozhlasových akcí.

Český rozhlas od počátku ruské invaze výrazně podporuje Ukrajinu. Kromě kontinuálního vysílání Ukrajinského rozhlasu na rozhlasovém webu a sítích DAB+ i DVB-T2 rozhlas také vloni vytvořil pro ukrajinské uprchlíky speciální souhrnnou podstránku mujrozhlas.cz/ukrajina, která nabízí praktický ukrajinsko-český Audioslovník s lekcemi pro děti i dospělé nebo pohádky v ukrajinštině od českých spisovatelů. Český rozhlas také ukrajinským uprchlíkům žijícím na našem území nabízí každý týden praktické informace prostřednictvím podcastu Novinky pro Ukrajince v Česku.

Stanice Český rozhlas Radiožurnál u příležitosti ročního výročí konfliktu na Ukrajině odvysílala podcast „Rok ve válce: Na lince Ukrajina – Praha“, který přehledně popisuje vývoj konfliktu na Ukrajině prostřednictvím telefonických rozhovorů moderátora Jana Pokorného a válečného zpravodaje na Ukrajině Martina Dorazína. Speciální podcastová série zároveň rekonstruuje celý rok agrese a přináší jedinečné svědectví o odvaze, statečnosti i životě stálého zahraničního zpravodaje Českého rozhlasu ve válečné zóně. Všechny čtyři díly podcastu jsou nyní k dispozici na audioportále mujRozhlas.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Hasiči pořídí osobní balistickou ochranu, bude je chránit i před výbuchy při požáru

22:31 HZS ČR: Hasiči pořídí osobní balistickou ochranu, bude je chránit i před výbuchy při požáru

Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR plánuje pořídit prostředky osobní balistické o…