„Zajímají nás možná osobní pochybení, kompromisy, kterých se mnoho lidí bylo nuceno z různých důvodů dopouštět, i to, za co se někdo může osobně cítit vinný nebo spoluzodpovědný.
I tyto příběhy jsou součástí naší historie a chceme je sdílet – bez odsuzování, se snahou pochopit období naší nedávné historie i motivace lidí, kteří v ní žili. Mimo jiné právě takovéto projekty patří k poslání média veřejné služby,“ řekl generální ředitel René Zavoral.
Posluchači mohou své příběhy sdělit Českému rozhlasu dopisem, e-mailem či zanechat na telefonním záznamníku. Pokud si budou přát, budou moci zůstat v anonymitě. Podrobnosti o projektu jsou k dispozici na webové stránce mujpribeh.rozhlas.cz.
Cyklem „Můj příběh“ se Český rozhlas připojil k mezinárodnímu projektu, který zahájili nizozemští novináři. Vyprávění založené na skutečných příbězích nyní totiž zažívá bouřlivý rozvoj. Stále častěji se tak budou čtenáři, posluchači i diváci setkávat s formáty, které využívají internet, mobilní telefony i metody datové žurnalistiky.
„Uživateli už nebude stačit pouhé lineární vyprávění příběhu, ale bude klást větší důraz na to, jak jsou výstupy k danému tématu napříč všemi sociálními sítěmi propojené, bude si sám hledat vodítka a další indicie a zároveň si sám určí míru obsahu, kterou k danému příběhu chce dostat,“ uvedla Edita Kudláčová z Kreativního centra (HUB) Českého rozhlasu.
Český rozhlas se dlouhodobě věnuje projektům, které mapují historii naší země a vývoj společnosti. V minulých letech tak realizoval například rozsáhlý projekt Znovu 89 či loňský celorozhlasový počin Hrdina.cz.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva